ASUS ROG STRIX GTX 1660S kasa fanı dönmüyor

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bu kartı kullanıyorum. Kartın üzerinde kasa fanını bağlamak için 4 pinlik bir giriş var. Ben de buraya 3 pinlik kasa fanımı bağladım ama fan genelde dönmüyor. Dün test ettiğimde kart 60 derecenin üzerine çıktığında dönmeye başlıyordu ancak bugün 1 saat oyun oynadım kart neredeyse 65 derece oldu ama kasa fanında tık yok. Bu fan neye göre dönüyor acaba? Nasıl ayarlayabilirim bunu?

Bu videoda 8.59'da gösterilmiş. Ben de oraya taktım işte fanı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bu kartı kullanıyorum. Kartın üzerinde kasa fanını bağlamak için 4 pinlik bir giriş var. Ben de buraya 3 pinlik kasa fanımı bağladım ama fan genelde dönmüyor. Dün test ettiğimde kart 60 derecenin üzerine çıktığında dönmeye başlıyordu ancak bugün 1 saat oyun oynadım kart neredeyse 65 derece oldu ama kasa fanında tık yok. Bu fan neye göre dönüyor acaba? Nasıl ayarlayabilirim bunu?

1660s sahibi olarak hiç bir şey anlamadım. Yani kasanızın fanını ekran kartına mı bağladınız?

1660s sahibi olarak hiç bir şey anlamadım. Yani kasanızın fanını ekran kartına mı bağladınız?
Hocam attığım videoyu izlerseniz görürsünüz. Orada Levent Pekcan açıklıyor. Evet kasa fanını ekran kartına bağladım. ASUS'un sunmuş olduğu bir özellik.
MSI Afterburner üzerinden fan curve ayarı yapabilirsin.
Hocam orada ekran kartı fanı için ayarlar var yanlış bilmiyorsam. Kasa fanını nasıl kontrol edeceğim?

Hocam, ASUS GPU Tweak ile ayarlarsın anca. Ama kasa fanlarını, ekran kartının kontrol etmesine gerek yok, anakarta bağla ya da PSU'ya bağla.
GPU ısınmadığı sürece o fanları çalıştırmayacak.

Hocam direk anakarta bağlayın fanı.

Hocam, ASUS GPU Tweak ile ayarlarsın anca. Ama kasa fanlarını, ekran kartının kontrol etmesine gerek yok, anakarta bağla ya da PSU'ya bağla.
GPU ısınmadığı sürece o fanları çalıştırmayacak.
ASUS GPU Tweak programını da dün yükledim ama kasa fanıyla ilgili ayarların nereden yapıldığını bulamadım. Ekran kartına bağlama sebebim başka bağlayacak yer olmaması. Eskiden PSU'ya bağlıydı ama o zaman sürekli son hızda dönüyor fanlar bu da ses yapıyor. Anakart üzerindeyse sadece 1 tane kasa fanı girişi var oraya da diğer kasa fanım bağlı. Ben de o yüzden ekran kartına bağladım. GPU Tweak üzerinden kasa fanı ayarlarına nereden ulaşacağım acaba?
Hocam direk anakarta bağlayın fanı.
Anakartta yer yok maalesef.
Fikri olan var mıdır acaba bu kasa fanının nasıl kontrol edebilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı