ASUS ROG STRIX laptopların kodları neden farklı?

Kenntacho

Hectopat
Yer
Random.
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Merak ettiğim bir konu var.
ASUS ROG STRIX G17 almayı düşünüyorum. İnternette alternatif fiyatları görmek için araştırma yapıyorum.
Bulduğum sonuçlarda aklıma takılan bir sorun var. Ürünün kodu. Birkaç tane link paylaşacağım.
Laptoplar ASUS ROG STRIX G17 fakat kodları hepsi farklı ama içerikleri aynı. Bunun nedenini bilen var mı?

Birisi gri birisi siyah. Ek olarak fabrikadan çıkış partileri farklı diye düşünüyorum.
Yani aynı cihazlar değil mi? Herhangi bir tanesini satın alsam bir fark olmayacak.

Bu arada laptop hakkında görüşünüz nedir? Üzer mi dersiniz? R7 4800H ve 3050 TI kombini iyi gibi geldi bana.
Ekrna kartı ve batarya W değerleri değişik olaibliyor.
Onları inceledim. Ekran kartları 3050 TI, W değerleri de aynı.

Birinde G713IE-HX002 yazıyor diğerinde G713IE_HX021 yazıyor gibi. Bu farkları merak ediyordum.

Önemli bir fark oluşturuyorsa ona göre seçim yapacağım.

Bu arada laptop hakkında görüşünüz nedir? Üzer mi dersiniz? R7 4800H ve 3050 TI kombini iyi gibi geldi bana.

Birinde G713IE-HX002 yazıyor diğerinde G713IE_HX021 yazıyor gibi. Bu farkları merak ediyordum.

Birininki 53wh dı bataryası diğerini hatırlamıyorum. Fark bu idi sanırım. ROG kalitesi ve perfromansı üzmez ama o fiyatlara 95W-80+5W-100+5W-100W 3060'lı bir ürün alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Birininki 53wh dı bataryası diğerini hatırlamıyorum. Fark bu idi sanırım. ROG kalitesi ve perfromansı üzmez ama o fiyatlara 95W-80+5W-100+5W-100W 3060'lı bir ürün alabilirsiniz diye düşünüyorum.
Bu W ne işe yarıyor peki? Yani birinin bataryası daha uzun dayanıyor diğerinin ki daha kısa gibiyse önemli bir detay değil benim için, çoğunlukla prizde kullanacağım.

Bu arada varsa link atabilir misiniz inceleyeyim? Bütçe olarak 15k civarlarında limitim daha yükselmek istemiyorum.

Hatta şöyle söyliyeyim, 3050 TI 15k civarlarında, normal 3050 aynı Asus markanın 13k'ya buldum, aradaki fark hissedilmeyecek gibiyse 13k olanı almayı tercih ederim.

Acer bir daha almam, Allah göstermesin. 🧐

Teşekkür ederim hocam, Asus dışına çıkmayacağım sanırım. Bu minimal kod farkları da sorun olmayacak sanırım, bulabildiğim en uygun olanı alacağım.

Teşekkür ederim hocam, ASUS dışına çıkmayacağım sanırım. Bu minimal kod farkları da sorun olmayacak sanırım, bulabildiğim en uygun olanı alacağım.

GameGaraj olan ürün MSI'dan alınıp logo basılıyor hocam. Forumda kullanan kişiler var onların yorumlarına bakabilirsiniz çok memnunlar.

GameGaraj olan ürün MSI'dan alınıp logo basılıyor hocam. Forumda kullanan kişiler var onların yorumlarına bakabilirsiniz çok memnunlar.
Teşekkür ederim tekrardan, inceleyeceğim hocam da fiyatı daha da düşürmek yönündeyim. 3050 TI ile 3050 arasında 1500 TL oynuyor, çok bir fark yoksa düz 3050 bile alabilirim 13k'ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı