ASUS ROG STRIX RTX 2060 Coil Whine sorunu kronik mi?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC Edition Evo sahibiyim. Kartta çok fazla Coil Whine oluyor. CS:GO, Valorant gibi oyunlarda yok ama bir GTA ya da Witcher tarzı oyunlarda kart bağırmaya başlıyor. Bunun bir zararı var mı? Garantiye göndermem gerekli mi? Teknik servisi aradığımda gayet normal bir durum, bütün kartlarda olduğunu söyledi. Bazı arkadaşlar güç kaynağı ile alakalı olabileceğini söyledi ama ben farklı güç kaynaklarında da denedim aynı sorun devam etti.

Kullandığım güç kaynağı Corsair CV650W 80 Plus Bronze. İyi bir güç kaynağı olduğunu düşünüyorum. Bu kartta aldığım ilk günden beri sorun devam ediyor. Kart alalı 2 ay oldu. Bunun bir çözümü ya da başka bir şey yok mu? Ya da uzun vadede bir zararı var mı?

Yani Coil Whine kader mi?

Son düzenleme:
Sesten başka bir zararı yok ve kronik sorun olduğunu düşünmüyorum. Benim ROG STRIX 1660S kartımda da CSGO, VALORANT gibi oyunlarda ses yok fakat Apex Legends girdiğim zaman kart coil whine bağırıyor resmen. Ben rahatsız oluyorum fakat değişim istemeye çok üşeniyorum. Eğer siz rahatsız olup değişim istemeye üşenmiyorsanız değişim yapacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı