ASUS ROG STRIX RTX 2060 Fan Sürtme Sesi Sorunu

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Yaklaşık bir hafta oldu bilgisayarı alalı, ekran kartı ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC her zaman olmuyor ama ekran kartına yük bindiğinde ağır bir oyuna girdiğimde ekran kartında sanki fanlar sürtüyormuş gibi cız diye arı vızıltısı gibi ses geliyor. Fanlarda herhangi bir sürtme yok, garantiye göndereceğim ama merak ettim bu ses neden kaynaklanıyor, başına gelen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Yaklaşık bir hafta oldu bilgisayarı alalı, ekran kartı ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC her zaman olmuyor ama ekran kartına yük bindiğinde ağır bir oyuna girdiğimde ekran kartında sanki fanlar sürtüyormuş gibi cız diye arı vızıltısı gibi ses geliyor. Fanlarda herhangi bir sürtme yok, garantiye göndereceğim ama merak ettim bu ses neden kaynaklanıyor, başına gelen var mı?
Akım ile alakalı olabilir.

Artı -1 Eksi
Ses yüksekse bir ses kaydı atın bizde dinleyelim. Üst taraftaki arkadaşlar ekran kartına suç atmış sizde aynı şekilde ses PSU fanından geliyor olabilir çok kişi gördüm Coil Whine sanıp kartını değiştirip sorunun devam ettiğini gören.

Geri
Yukarı