Çözüldü Asus Rog Strix RTX 2060 Fanda Titreşim Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dgn61

Hectopat
3 gün önce aldığım Asus Rog Strix RTX 2060 ekran kartından sağ sol fan yavaş döndüğü zaman bir titreşim sesi çıkıyor, orta fanda sorun yok. Bu ses normal bir ses midir? Servise göndermeye gerek var mı?
Up

Çözüm
0dB fanı kapatarak çözdüm sorunu. Zaten fanın tamamen durması iyi bir şey değil.
3 gün önce aldığım Asus Rog Strix RTX 2060 ekran kartından sağ sol fan yavaş döndüğü zaman bir titreşim sesi çıkıyor, orta fanda sorun yok. Bu ses normal bir ses midir? Servise göndermeye gerek var mı?
Up
Kardeşim aynı sorun bendede var. %25 ten sonra ses kesiliyor. Bende sol fandan geliyor ses.

Kartta Coil Whine sorunu varmı dikkat ettin mi ?
Bende yok. GPU Tweak ile fanı % 20 lerde manuel olarak boşta açtığım zaman sürtünme sesi gibi bir ses geliyor. 25 e çektiğim zaman kesiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak bu ses.

Strix 2060 a özgü bu sorun sanırım, herkes sol taraftan bahsediyor. Sorunun tek çözümü user define kısmından ayarlamak veya 0db fanı kapatmak. Aslında yazılım güncellemesiyle de sorun çözülebilinir.

0dB fanı kapatarak çözdüm sorunu. Zaten fanın tamamen durması iyi bir şey değil.

Diğer yöntem kart üzerinden;

q_mode = quiet-sessiz modu
p_mode = performans modu

q_mode açık olduğu zaman fan sesi illaki oluyor.
p_mode açık olduğu zaman 0db modu komple kapanıyor, fan sürekli çalışıyor ve doğal olarak fan sesinden kurtulmuş oluyoruz.

Bende yok. GPU Tweak ile fanı % 20'lerde manuel olarak boşta açtığım zaman sürtünme sesi gibi bir ses geliyor. 25'e çektiğim zaman kesiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak bu ses.

Aynı sorun bende de var. 0 DB modu acıkken fanlar duruyor tam calısmaya başlayınca bu ses geliyor 10 sn sonra fan tekrar duruyor ve calısması gereken sıcaklıga ulasınca tekrar bu ses cıkıyor ve dönmeye başlıyor. 0 DB özelliğini off yapınca %33'te calısıyor kartlar. Sorunu nasıl çözdünüz acaba? Bu kadar gereksiz bir özellik midir 0 DB özelliği.

Aynı karttan bende de var. Garantiye gönderecek kadar bir sorun değil. Kart biraz ses çıkarsa aslında daha hoş. Zaten kulaklık takıyorsunuz oyundayken.

Stabil bir ses cıkarsa tahamül ediliyor da tırttt tıırtt tırttt diye ses cıkarınca aralıklarla o sinir bozucu. Kulaklık kullanmayı sevmiyorum. Ama yine de 0 DB modunu kapattım.

Yeni konular

Geri
Yukarı