ASUS ROG STRIX RTX 30 laptop alınır mı?

kurmayoffuture

Hectopat
Makaleler
1

Bu laptop alınır mı? Kaç sene götürür? Alternatifleri nelerdir? Daha ucuza daha iyisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu laptop alınır mı? Kaç sene götürür? Alternatifleri nelerdir? Daha ucuza daha iyisi var mı?
Alınabilecek en iyi f/p laptop şuan bu. Asus Türkiye fiyatlandırmasını nasıl yapacak tek beklenmesi gereken şey bu.
NOT: 1799 dolar fiyatı ile Amerika'da satılan MSI Türkiye'de 21.000'den çıktı. Bu model de o fiyatlarda çıkabilir.

Laptop alınır. Amerikan Dolarını Türk Lirası'na çevirdiğimizde 13.269,83 TL yapıyor. Bu fiyatı ile alınır. Türkiye fiyatı ne kadar olur bilemeyiz. Türkiye'ye siparişinize uygulanacak vergi veya Türkiye içi satış yapan bir firma (itopya,incehesap,teknobiyotik vs.) üzerine ne kadar vergi ve kar koyar tam olarak hesaplamak mümkün değil.
Türkiye içinde satış yapan bir firmadan alırsanız en kaba hesapla 3 ile çarptığımızda 39809.49 TL yapıyor. Böyle bir hesap ile 40000 TL ye bir laptop almak şuan için mantıklı durmuyor, her ne kadar bir laptop için verebileceğiniz 40000 TL paranız bile olsa.
Satılan yere, ülkeye gitmeniz daha uygun ve ucuz olacaktır. Hem ülke de gezmiş olursunuz.

cihaz mükemmel :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
cihaz ulaşmış youtuberlara ama inceleme yapamıyorlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu bilgisayarı yine bu siteden alabilme şansım var mı gümrük olarak eklenecek fiyatı falan nasıl görebilirm.

Arkadaşlar bu bilgisayarı yine bu siteden alabilme şansım var mı gümrük olarak eklenecek fiyatı falan nasıl görebilirm.
Satıldı bile hepsi.
Ayrıca yurt dışında yaşamıyorsan ilk olarak vergi dışında gümrükten geçmeme durumu var. Geçmesi için para isteyebilirler, üstüne kat kat vergi koyacaklardır. muhtemelen 1800 dolar ise sana daha pahalıya patlar. %20 kafadan vergi var zaten yanında başka vergiler de var. Zaten bitmiş ama o yüzden TRden al.

Ben de bu ikisi arasında kaldım. TR fiyatı ne olur acaba?

Ben de bu ikisi arasında kaldım. TR fiyatı ne olur acaba?

Ryzen 9 5900HX rekor kırdı. I9 10980HK ile arasında 20 bin puan fark var :)
Laptop alınır. Amerikan Dolarını Türk Lirası'na çevirdiğimizde 13.269,83 TL yapıyor. Bu fiyatı ile alınır. Türkiye fiyatı ne kadar olur bilemeyiz. Türkiye'ye siparişinize uygulanacak vergi veya Türkiye içi satış yapan bir firma (itopya,incehesap,teknobiyotik vs.) üzerine ne kadar vergi ve kar koyar tam olarak hesaplamak mümkün değil.
Türkiye içinde satış yapan bir firmadan alırsanız en kaba hesapla 3 ile çarptığımızda 39809.49 TL yapıyor. Böyle bir hesap ile 40000 TL ye bir laptop almak şuan için mantıklı durmuyor, her ne kadar bir laptop için verebileceğiniz 40000 TL paranız bile olsa.
Satılan yere, ülkeye gitmeniz daha uygun ve ucuz olacaktır. Hem ülke de gezmiş olursunuz.
Arkadaşın dediği bana 3 aşağı 5 yukarı mantıklı geldi. RTX 3070ler 20 35 k seviyelerinde olur.

Ryzen 9 5900HX rekor kırdı. I9 10980HK ile arasında 20 bin puan fark var :)

Arkadaşın dediği bana 3 aşağı 5 yukarı mantıklı geldi. RTX 3070ler 20 35 k seviyelerinde olur.

Yurtdışı fiyatlarda MSI daha pahalı. Verdiğim ürünlerde ASUS'un işlemci üstünlüğü mü var diyorsunuz. Başka bir artısı olur mu? MSI Amazon'dan ön sipariş yapılabiliyor ama Asus henüz Amazon'da yok. Sizce Asus beklemeli miyim?

Geri
Yukarı