ASUS ROG STRIX RTX 3070 Ti laptop Cyberpunk'da FPS 40'a kadar düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

lord pontar

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX G15 / RTX 3070Tİ / AMD Ryzen 7 6800h / 16GB DDR5 Ram
RAM
1x16
SSD veya HDD modeli
1tb SSD
Ekran kartı
Rtx 3070ti
İşlemci
Amd 6800h
Laptopu yeni aldım ilk denediğim oyun Cyberpunk oldu. Ultra ayarlarda RTX ve DLSS kapalıyken kapalı mekanlarda ve şehir dışındayken FPS 70, 80 civarında. Şehir içinde ve kalabalık ortamlarda 40 FPS'lere kadar düşüyor. Bu FPS dengesizliği beni korkuttu. Ayarları düşürsem de DLSS açsam da pek bir fark yok. Ekran kartı 150 watt ama oyunda 120, 130 watt kullanıyor ondan kaynaklı olabilir mi? Sorun oyun da mı yoksa?

Sisteminiz yeterli soğutma alıyor mu ısı değerleri nedir laptop da akla gelen ilk ısınma oluyor çünkü.

Laptopu yeni aldım ilk denediğim oyun Cyberpunk oldu. Ultra ayarlarda RTX ve DLSS kapalıyken kapalı mekanlarda ve şehir dışındayken FPS 70, 80 civarında. Şehir içinde ve kalabalık ortamlarda 40 FPS'lere kadar düşüyor. Bu FPS dengesizliği beni korkuttu. Ayarları düşürsem de DLSS açsam da pek bir fark yok. Ekran kartı 150 watt ama oyunda 120, 130 watt kullanıyor ondan kaynaklı olabilir mi? Sorun oyun da mı yoksa?

RAM tek kanal çift olursa daha iyi olur muhtemelen.

Aynı model bende de var hocam arkadaşın dediği değerleri alıyorum ben de, sıcaklık değerleri CPU 80 GPU 80

Sıcaklık olarak herhangi bir sorunun yok fakat dediğim modlardamı kullanıyorsun? MUX acık olsun, gpun kac watt çekiyor, ekstra olarak Cyberpunk optimizasyon olarak bayağı çöp bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı