Asus Rog Strix RX 560 ısınma

toztEEm

Kilopat
Daha fazla  
İkinci el Asus Rog Strix RX 560 model ekran kartı satın aldım. Alırken test ettim sıcaklık 69-70 civarındaydı ve kasanın kapağı açıktı. Ben kartı kendi sistemime takınca 75-78 derecelerde dolanıyor ve yan panel kapalı. Benim kasam Dark Diamond Pro mesh. 6 adet fan mevcut ve yönleri de doğru şekilde. Aldığım kişi termal macunu değiştirdiğini söylüyor. Yan paneli açmak istemiyorum tozlanma oluyor ve MSI Afterburner uygulamasından fan devrini yükseltiyorum pek bir faydası olmuyor ve fazla ses çıkartıyor. Voltaj düşürme işlemini de denedim. Sizce termal ped ve termal macun yenilemesi yapmalı mıyım? Aklıma termal macunu ve termal pedi değiştirmek geliyor. Termal macun olarak bunu düşündüm.

Arctic Mx-4 2019 Termal Macun 4 Gr Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Termal ped konusunda fikir sahibi değilim maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı değiştirmeyi düşünmüyorum . Kapak açılınca tozlanma olacağı için pek sıcak bakmıyorum. Termal macun ve termal ped değişiminin bir etkisi olur mu?

Macunu Rampage falan sürdüyse ve her tarafına yaymadıysa dereceler yüksek olur. Arctic MX4 alın ve sürün.
O kartın 70 dereceyi geçmemesi gerek.

Anladım. Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum. Kasamın üst fan dizilimi bu şekilde. Normalde üst fanları tam tersi kullanıyordum yani fanın arkası iç kısma bakıyordu. Biraz daha serin kullanıyordum sizce etkisi olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20210408_213410.jpg
    IMG_20210408_213410.jpg
    102,8 KB · Görüntüleme: 26
Anladım. Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum. Kasamın üst fan dizilimi bu şekilde. Normalde üst fanları tam tersi kullanıyordum yani fanın arkası iç kısma bakıyordu. Biraz daha serin kullanıyordum sizce etkisi olabilir mi?
Üst fanlar havayı dışarı atması lazım. Ayrıca 2 tane üst fana gerek yok içerideki havayı çok azaltır. Bir tanesini ekran kartının altına takarsanız daha iyi sıcaklıklar alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı