ASUS ROG Strix RX 5600 XT nasıldır?

RX 5700 XT'yi işleyecek gücü yok o işlemcinin bu konuyu bilmeyen insanlarla tartışmayacağım, RTX 2060S maximum işleyebileceği kart RX 5700 XT 2070 ederi bir kart olduğu için işleyemiyor darboğaz yapıyor.

Intel'e NVIDIA
AMD'ye Radeon yakışır karıştırıldığında bir sorun problem vs diyen yok sadece yakışma olarak ısı olarak birbirlerini daha iyi tamamlıyorlar ve uyum sağlıyorlar.

@ToplayıcıBronuz Bence o sizin uydurmanız olan bir şey.

Kim 5700XT önerdi acaba? Bütçesini sorduk sadece. Ayrıca 2060 darboğaz yapmaz diyorsunuz, 5600XT önermiyorsunuz. Orasını da anlamadım.

Söyleyin o zaman öneriniz hangi kart hangi marka hangi modelmiş? Biz de eleştiririz veya hak veririz.

Kimseye bir şeyi kanıtlamaya ihtiyacım yok arkadaşa bildiğim bir tecrübeyi paylaşıyorum siz akıl uzmanları derneği üyesi cumhurbaşkanı başbakanı mısınız? :D.

Almışken az daha versin daha iyisini alsın zaten onunda iyisini alamaz diye dedim mantıki açıdan hem sıcaklık değerleri çok daha iyi kasası belli ki eski ve soğutma olarak dezavantaja sahip. Ve üstüne üstlük RX 5000 serileri 3 fana gereksinim duyar RTX 2060 2 fanla rahat soğutabilir kendisini.

Ben bu ekran kartını 3000 TL ye aldım kampanya ve indirimler ile aldım yani bilgisayarı upgrade yapıyorum parça parça o yüzden soruyorum sıkıntı yaşar mıyım gibisinden herhangi bir konuda 4 5 ay içerisinde geri kalan parçaları da yükselticeğim

Hocam RX serilerinde ROG modeller kronik sorunlu. Vidalar tam sikilmamis. Alicaksaniz servise gonderip yaptirin ya da kendiniz sikmayi deneyin.

@ToplayıcıBronuz dostum sen i5 işlemci= iyi falan mı sanıyorsun? 4 sene önceki 4C/4T turbo frekansı 3.3'ün bile üstüne çıkamayan o işlemci ile RTX 2060 deli darboğaz yapıyor.

Sizin de dediğiniz gibi bilmeyen insanların tartışmaması gerekiyor :) Zaten kurduğunuz cümleler karmaşık, RX 5600 XT ve RTX 2060 ile ilgili yorum yapılırken RX5700 XT sokmuşsunuz araya, ne alaka onu da anlamadım. RX5000 serisi için 3 fan lazım demişsiniz hiç anlamadım. Kim diyor bunu, tecrübe mi yoksa 🤣 🤣

Son düzenleme:
@ToplayıcıBronuz dostum sen i5 işlemci= iyi falan mı sanıyorsun? 4 sene önceki 4C/4T Turbo frekansı 3.3'ün bile üstüne çıkamayan o işlemci ile RTX 2060 deli darboğaz yapıyor.

Sizin de dediğiniz gibi bilmeyen insanların tartışmaması gerekiyor :) zaten kurduğunuz cümleler karmaşık, RX 5600 XT ve RTX 2060 ile ilgili yorum yapılırken RX5700 XT sokmuşsunuz araya, ne alaka onu da hiç anlamadım. RX5000 serisi için 3 fan lazım demişsiniz hiç anlamadım. Kim diyor bunu, tecrübe mi yoksa 🤣 🤣

Kim söylemiş onu? :D argo olarak anlaşılmasın ama cahillerle bu konuyu tartışmak çok mantıksız, daha iyi araştırmanızı öneriyorum kaynaklarınızı kontrol ettirin 3.3 GHz miş :D.
Dediğim gibi anlamadığınız konulara parmak atmayın beyefendi adam gibi okuyun yazılanları iki cümle okuyup bana saldırdığınız o kadar açık ki neyse.
Resmi olarak öyle bir durum yok.

Ve yeni nesil için söyledim. Burada söz konusu olan işlemci 6. nesil.

Resmi olmasına gerek yok tecrübelerle sabit bir bilgi o.
Ben bu ekran kartını 3000 TL'ye aldım kampanya ve indirimler ile aldım yani bilgisayarı upgrade yapıyorum parça parça o yüzden soruyorum sıkıntı yaşar mıyım gibisinden herhangi bir konuda 4 5 ay içerisinde geri kalan parçaları da yükselteceğim.

Neredeyse aynı bilgisayara sahibiz, 2060S'te yapar mı bilemem ama 2060'ta yapacağını sanmıyorum ama AMD tercih etmeyin alacaksanız 1660 Ti ya da 2060 alın.

Geri
Yukarı