ASUS ROG STRIX RX 570 boşta 50 derece

Ekran kartım boşta 50-53 arası oluyor. Oyun oynarken de CoD MW gibi güncel oyunlarda Ultra ayarlarda 57-58 derece üstüne çıkmıyor. Termal macunu Cooler Master Master gel maker nano ile değiştirdim. Fakat 50 derecede çalışıyor. Kasam Corsair SPEC-05 kasa önünü açık bir şekilde kullanıyorum. Önde sıvı soğutma takılı içeriye 2 fan üflüyor. Dışarıyada 3 tane fan egzoz ve üst kısımdan üflüyor. Bunun bir çözümü var mı?
Sen şu 75 derece ekran kartının ömrünü kısaltır diyen arkadaş değilmisin. 😂

Söylediğiniz değerler neredeyse imkansız. Benim odamın sıcaklığı daha fazla 19 dereceden. :D.

Witcher ve benzeri oyunlarda ki değeri değil tabii ki bu fakat ben kartı aldığım günden beri fanları otomatik olmasına rağmen çalıştığını görmedim PC açılışında çalışıyorlardı sadece Windows moda geçtiklerinde kapanıyorlardı. Hatta sattığım kişi de geldiğinde görüp şaşırmıştı.

Mesela bu karttan önce bende ASUS ROG STRIX GTX 1060 6 GB OC vardı boşta ısısı 19 20 dereceydi oyunlarda ise 30-35 arasındaydı değeri.

ahahahahahahaha. Ya brom ben hayatımda marka fanı gördüm de bizde bir şeylerin fanıyız eyvallah, AMD Nvidia sabaha kadar tartışılır ona da eyvallah da bu nedir ya???? :D ben hayatımda böyle bi şey görmedim :D Buzdolabında çalıştırıyorsun herhalde sen kasanı :)

Bende MSI Armor Rx570 var, boşta 37-41 derece. Kasam iyi soğutmakta, bu kadar takılmaya gerek yok. 85-90 derecenin üstüne çıkmadığı sürece yük içerisinde, hiç bir problem olmaz.

Degil. GTX 1070 Ti kullaniyorum, bende de ortalama 50-53 derece arasinda calisiyor. Sogutucular 60 dereceden sonra devreye girdigi icin bostaki degerler gayet normal. Eger daha düsük istiyorsaniz bosta sogutuculari devreye sokabilirsiniz.
Optimum güç ayarına alırsan boşta sıcaklık kasaya bağlı olarak 30 derece civarına düşer. Bende 28-32 arasında geziyor.

Kanada'da Super Mario falan oynuyorsunuz herhalde :D.

Hocam; Sistem de hiç bir şey oynamasın, Simsiyah ekraan da çalışsın, windows kurulu olmasın 15 derece olmaz ya. O kasanın içinde ki diğer ısı havası kendi başına 25 derece zaten. Mümkün değil.
@@dogant peki 15 20 dereceler mümkün mü :)

ahahahahahahaha. Ya brom ben hayatımda marka fanı gördüm de bizde bir şeylerin fanıyız eyvallah, AMD Nvidia sabaha kadar tartışılır ona da eyvallah da bu nedir ya???? :D ben hayatımda böyle bi şey görmedim :D Buzdolabında çalıştırıyorsun herhalde sen kasanı :)

Burada bir marka fanlığı yok ben gördüğüm değeri söylüyorum sana ayrıca Nvidia fanı olsaydım Nvidia almaya devam ederdim. Sen böyle bir şey görmedin diye olmama ihtimali de yok dimi?

Yeni konular

Geri
Yukarı