Asus ROG Strix RX 580'e Overclock yapmak

canerSc

Decapat
Arkadaşlar herkese merhaba,

elimde Asus ROG Strix RX 580 O Gaming model ekran kartı var (3 fanlı). 1360 MHz Gaming, 1380 MHz OC mode olarak default ayarları var. Fark ettim ki ekran kartım gerçekten ısınmıyor sessiz ve saatler süren oyun deneyimlerimde Ultra Ayarlarda 59-60 Dereceyi geçmiyor. Merak ettiğimden soruyorum yoksa kart gayet yetiyor. Kaç MHz'e kadar overclock yapabilirim? TweakTool sayesinde sadece MHz belirlemem yetiyor voltajı ve diğer ayarları kendi yapabiliyor. Diğer bir sorum ise ekran kartı fanlarım 4-5 saat %100 dönerse bunun bir zararı var mıdır sıcaklığı koruduğu sürece ? 75 derece de sabit %100 dönsün ama clock hızım 1600 olsun mesela bu fanların sürekli %100 de dönmesinin bir zararı olur mu ?
Teşekkürler şimdiden herkese.

" Merak ettiğimden soruyorum yoksa kart gayet yetiyor. " diye belirtmiştim zaten hocam fan ömrü derken ne gibi sıkıntılar doğurabilir ?

RX580 Kullanan arkadaşlar fan konusuna kafayı takmış anlaşılan

Ekran Alıntısı.PNG

Kart zaten yeterli bir seviyede normalde 78-80 dereceleri buluyor ama 3 fanlı kullandığınız için ısınız çok iyi

Bence zorlamanıza gerek yok

üstelik sesi çok baş ağrıtır

Ekran Alıntısı.PNG

(Bu değer %100 çalışırsa dayanıcağı saat değeri ama otomatik sistemde 30-40 seviyelerinde olduğu için Fanlar bize 30000 saatten fazla dayanıyor.)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı