Çözüldü ASUS ROG STRIX RX 6800XT'de görüntü gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIREBREAKER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Uçurumun kenarında
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 1 hafta öncesine kadar satın almış olduğum ROG STRIX RX 6800XT ekran kartımda sürekli ekran gidip geliyor ardından tüm uygulamalar siyah bir hale bürünüyor. Oyunlarda GPU'da bir kayıp söz konusu değil. PSU RM850X ve kabloları kontrol ettim WHQL kurdum ama sorun hala devam ediyor. VRAM testi de gerçekleştirdim en ağır oyunları 4K'da açtım GPU'da bir problem çözemedim. Sadece ana ekran değil 2. monitörde gidiyor ve ardından dediğim gibi uygulamalar siyah bir arka plana bürünüyor.

Tekrardan PSU'yu denemek maksatlı OCCT testine soktum onda da bir problem çıkmadı. Yardımcı olun lütfen. Teşekkürler.

Çözüm
Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşabilir misiniz? Format vs. yöntemlerle mi çözdünüz?

Öncelikle AMD ile iletişime geçtim bana mail üzerinden 22.Q3 nolu AMD sürücüsünü gönderdi.
Ardından önceki adrenalin sürücüsüyle çakışan bir Windows programı olabileceğini ifade etti ben de hata tekrar ederken Görev Yöneticisi üzerinden sorunun tam olarak neden kaynakladığını araştırmaya başladım. Sorun Windows Filmler ve TV'nin sürücüyle çakışıp hataya düşürmesiymiş. Ardından AMD'nin bana yolladığı sürücüyü kurdum ve sorun çözüldü. Konuda belirttiğim gibi kartın performansında hiçbir problem yok. Encode Decode'da normal şekilde format dahi atmadım bilgisayara, sadece denileni yaptım.
Hayır canım ne alakası var. Mart ayında aldığım 6800XT ekran kartım hala çatır çatır çalışıyor bak 7 ay geçmiş bir sıkıntı yok.
Teşekkürler hocam, sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Performansı

Hocam bence iptal etmeyin, RX6700XT performansı çok yüksek bir ekran kartı. Sorunsuz kullanır iseniz çok güzel olur. Her AMD ekran kartı sorunlu olacak diye bir kural yok. Olursa da firmalar zorluk çıkarmıyor zaten. Biz göndermeden her türlü kontrolü sağladık. İşlemci testleri, RAM testleri, PSU testleri, SSD testlerini yaptık 2 ihtimal kalmıştı ya anakartta sorun var yada ekran kartı. Elimizde RX 580 vardı onu taktık anakarta ve sorunsuz çalışınca o zaman problemin ekran kartında olduğuna karar verdik ve servise gönderdik.
Hocam kararsız kaldım. Sistem genel anlamda nasıl? Eksik gördüğünüz bir şey var mı?

Hocam AMD NVIDIA'ya göre çok ucuz. Dediğim gibi tamamen şans işi siz aldığınız zaman'da sorun çıkarabilir veya çıkarmaz. Anakartımı aldım slot bozuk çıktı mesela şans işi garantiye gitmesi lazım. Ve Sadece AMD Ekran kartlarında fazla şikayet var diye NVIDIA kartlar sorun çıkarmıyor anlamına gelmez.
Haklısınız hocam, yine de biraz tedirgin ve kararsızım. 3060 70 lerin fiyatları da düşüyorken beklesem mi diye düşünmüyor değilim fakat sistemin diğer parçaları iyi değil mi?

Teşekkürler hocam, sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Performansı

Hocam kararsız kaldım. Sistem genel anlamda nasıl? Eksik gördüğünüz bir şey var mı?
İşlemci soğutucusu olarak ne seçtiniz? Intel için stok soğutucu biraz az geliyor da.

Haklısınız hocam, yine de biraz tedirgin ve kararsızım. 3060 70'lerin fiyatları da düşüyorken beklesem mi diye düşünmüyor değilim fakat sistemin diğer parçaları iyi değil mi?

Canavar gibi sistemin var gerek işlemci gerek ekran kartı gerek anakart. Seni bayağı uzun bir süre götürecektir.

Bu arada burası Türkiye hocam, bugün 10 TL'ye almadığınız şeyi yarın 20 TL'ye almak zorunda kalırsınız. Teknolojik ürünlerde gerek kalmadıkça iade etmek hata olur :)

Hocam RX 6700 XT 3060'dan güçlü.
Gücü tamam da hocam ömrü ve sağlamlığı korkutuyor

Canavar gibi sistemin var gerek işlemci gerek ekran kartı gerek anakart. Seni bayağı uzun bir süre götürecektir.

Bu arada burası Türkiye hocam, bugün 10 TL'ye almadığınız şeyi yarın 20 TL'ye almak zorunda kalırsınız. Teknolojik ürünlerde gerek kalmadıkça iade etmek hata olur :)

Kesinlikle haklısınız hocam, sadece insanların amd ile yaşadığı tatsız deneyimler biraz canımı sıktı ama deneyeceğim. İnş sorun yaşamam. Teşekkür ederim

Arkadaşlar sorunum çözüldü sorun ekran kartı değil Windows kaynaklı çıktı.

Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşabilir misiniz? Format vs. yöntemlerle mi çözdünüz?

Geri
Yukarı