ASUS ROG STRIX Scar 17 alınır mı?

CancurFear

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar iyi geceler, akrabam vasıtasıyla İngiltere'den (3.200£) bandında olan başlıktaki canavarı almayı düşünüyorum. Sadece oyun için değil +edit ve yazılım öğrenmek için alınabilir mi? Ve ayrıyeten üniversiteye yeni başlayacak biri olarak fazla gelebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar iyi geceler, akrabam vasıtasıyla İngiltere'den (3.200£) bandında olan başlıktaki canavarı almayı düşünüyorum. Sadece oyun için değil +edit ve yazılım öğrenmek için alınabilir mi? Ve ayrıyeten üniversiteye yeni başlayacak biri olarak fazla gelebilir mi?

Böyle güçlü cihazların pil performansları iyi olmaz. Oyun kısmında bir sıkıntı yaşamazsınız lakin konu mobiliteye gelince şarj kablosu ve priz ayrılmaz ikiliniz olacak. Üniversite için düşünüyorsanız bir düşük model+MacBook veyahut iPad seçimi yapılmalı. Pili yetersiz gelecektir size.

Böyle güçlü cihazların pil performansları iyi olmaz. Oyun kısmında bir sıkıntı yaşamazsınız lakin konu mobiliteye gelince şarj kablosu ve priz ayrılmaz ikiliniz olacak. Üniversite için düşünüyorsanız bir düşük model+MacBook veyahut iPad seçimi yapılmalı. Pili yetersiz gelecektir size.

Peki ya ROG STRIX G713qe alınabilir mi 17.3 ınch sorunsalım var :) alt model olarak bunu bulabildim ama kesinlikle RAM ve SSD upgrade i yapmam gerek.
O PC ile 8K video bile editleyebilirsin yapabileceklerinin sınırı yok gibi bir şey.

(Benim PC de 8K video açınca GPU dayanmıyor kasmaya başlıyor)

Eminim ki i5-3340 1050 Ti'dan daha iyidir 😞

Peki ya ROG STRIX G713qe alınabilir mi 17.3 ınch sorunsalım var :) alt model olarak bunu bulabildim ama kesinlikle RAM ve SSD upgrade i yapmam gerek.
16 GB Ram ve 1tb m2 sdd işinizi rahatlıkla görecektir. Upgrade edilmesi gereken bir kısım göremedim. Oyunculuk için gayet ideal özellikleri var. Üstüne upgrade yaparsanız gündelik kullanım ve oyunlarda bir işinize yaramayacak.
Yanına ne alacağınıza karar verdiniz mi?

32 GB olan modeli almanızda fayda var. Çünkü 16 GB olan modelleri tek kanal RAM oluyorlar. O fiyata 32 GB RAM ve 2 TB SSD olan modellerini bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Böyle bir yer buldum. Fikir vermesi açısından bunu paylaştım. Güvenilir mi bilmiyorum.

Tüm bunların dışında gerek fan sesi olsun gerek ekranı ve diğer tüm özellikleri ile rakipsizdir. Onun peşinden MSI GE76 Raider ve Gigabyte'ın modelleri gelir ama bu Asus Rog Scar 17 kesinlikle rakipsizdir diyebilirim.

32 GB olan modeli almanızda fayda var. Çünkü 16 GB olan modelleri tek kanal RAM oluyorlar. O fiyata 32 GB RAM ve 2 TB SSD olan modellerini bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Böyle bir yer buldum. fikir vermesi açısından bunu paylaştım. Güvenilir mi bilmiyorum.

Tüm bunların dışında gerek fan sesi olsun gerek ekranı ve diğer tüm özellikleri ile rakipsizdir. Onun peşinden MSI GE76 Raider ve Gigabyte'ın modelleri gelir ama bu ASUS ROG Scar 17 kesinlikle rakipsizdir diyebilirim.

Teşekkür ederim sıra amcamı ikna etmekte 😄

Geri
Yukarı