ASUS ROG STRIX vs HP Victus 16

Trape

Kilopat
Daha fazla  
Bu iki laptoptan hangisi daha iyi, arkadaşlar? Özellik bakımından HP Victus hem 16 GB RAM'e sahip olması hem de RTX 3050 ekran kartına sahip olmasından dolayı daha önde. Ancak HP laptoplarda ısınma sorunu çok var. Bu modelde de aynı sorun var mı?

Asus ROG soğutma ve kalite açısından daha önde, HP de performans ve güncellik açısından daha önde. İkisi arasından HP'yi önerebilirim ama 60 Hz olması can sıkabilir. Şu laptopa da bakmanızı öneririm.

TUF serisinde ısınma sorunları oluyor diyenler var. O yüzden TUF serisine pek sıcak bakmıyorum. Yoksa özellik olarak gerçekten güzel modelleri var TUF serisinin.

Asus ROG soğutma ve kalite açısından daha önde, HP de performans ve güncellik açısından daha önde. İkisi arasından HP'yi önerebilirim ama 60 Hz olması can sıkabilir. Şu laptopa da bakmanızı öneririm.
Bi sorum olacak, ASUS'un tuf serisinin lettopu vardı birsürü üretim hatası olan o bu attığınız model mi ?

TUF serisinde ısınma sorunları oluyor diyenler var. O yüzden TUF serisine pek sıcak bakmıyorum. Yoksa özellik olarak gerçekten güzel modelleri var TUF serisinin.
Evet, 2020 modelleri genelde ısınma sorunluydu. Ama 2021 modeller fena değil hocam, soğutma konusunda iyileştirmeler yapılmış, ısınma sorununun olmadığı söyleniyor genelde. Yine de temkinli yaklaşmakta fayda var.
Bi sorum olacak, ASUS'un TUF serisinin laptopu vardı bir sürü üretim hatası olan o bu attığınız model mi ?
Bu modelde o sorunlar yok diye biliyorum, 2020 modeller ve A serileri sorunlu oluyor genelde.

Bu iki laptoptan hangisi daha iyi, arkadaşlar? Özellik bakımından HP Victus hem 16 GB RAM'e sahip olması hem de RTX 3050 ekran kartına sahip olmasından dolayı daha önde. Ancak HP laptoplarda ısınma sorunu çok var. Bu modelde de aynı sorun var mı?

Ekran 60Hz olduğu için TUF tavsiye ederim. Ancak ROG ile arasında büyük kalite farkı var, bunu ikisini Yan yana koyarak anlayabilirsiniz. Ben oyun oynarım, laptopu pek taşımam derseniz TUF, ben oyunda oynarım ancak iş önceliğim, her yere götürürüm derseniz ROG.

IMG_20210803_134729.jpg

IMG_20210803_134722.jpg

Teşekkür ederim hocam ancak ben HP Victus ve Asus Rog arasında kalmıştım. Asus TUF pek düşünmüyorum. Victus hakkında fikriniz nedir?

Teşekkür ederim hocam ancak ben HP Victus ve ASUS ROG arasında kalmıştım. ASUS TUF pek düşünmüyorum. Victus hakkında fikriniz nedir?

60Hz victusun büyük bir eksisi hocam. Espor oyunları yani Valorant CS gibi oyunlar oynuyorsanız mantıklı değil. Ve soğutması hakkındaki yorumlarda pek iyi değil. Ben eşeği sağlam kazığa bağlayın, ROG alın derim.

Geri
Yukarı