Çözüldü ASUS ROG Zepyhrus G14 ekranda renkli çizgiler oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Insert

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce aldığım ürünümde League of Legends oyununa girdiğim zaman ekranda değişik karelenmeler ve renkli çizgiler çıkmakta. Tecrübeli bir kullanıcı olarak her şeyi denememe rağmen sorunu düzeltemedim. Şu an da sorunu yalnızca LoL de gözlemledim. Diğer oyunlarda veya programlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Servisle görüştüm fakat onlarda bana sorunun yazılımsal olduğunu ve servislik bir durum olmadığını söylediler.

Sorun Videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denediğim Çözümler:
- OCCT ile strest testi yaptım. (Herhangi bir sorun gözükmemekte.)
- Undercore yaptım. (Düzelmedi.)
- Display Driver Uninstaller ile hem AMD hem de NVIDIA sürücülerini kaldırıp tekrar kurdum. (Düzelmedi.)
- Windows> Grafik Tercihleri> Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlaması, hem etkin hem de devre dışı bırakıp denedim. (Düzelmedi.)
- Bataryada denedim. (Düzelmedi.)
- MyASUS üzerinden sürücüleri kurdum. (Düzelmedi.)
- Eski sürücüyü kurup denedim. (Düzelmedi.)
- Onboard ile denedim. (Herhangi bir sorun yok.)
Böylece sorunun NVIDIA ekran kartımda olduğunu anlamış oldum.
Sistem hakkında bilgi vermek gerekirse:
- AMD Ryzen 5 4600HS 3.0GHz -> Sıcaklık değerleri normal (30C-95C)
- 16 GB (8+8) Mikron 3200MHz CL22
- NVIDIA GTX 1650 Ti 4 GB GDRR6 -> Sıcaklık değerleri normal (30C-70C)
- WDC - SN512 GB SSD -> Sıcaklık değerleri normal (30C-55C)
- League of Legends oyunu silip tekrar kurdum. (Düzelmedi.)
- Format attım ve sıfırladım. (Düzelmedi.)
Tam Model Kodu;

Asus ROG Zephyrus G14 GA401II-BM036​

Sorunu çözdüm. LoL' e özgü bir sorunmuş. AMD Radeon Software i en son sürüm e güncelleyince düzeldi. GTX 1650Ti lar da genel bir sorunmuş. moderatör rica etsem başlığı düzeltsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı