ASUS ROG14 Zephyrus Sıvı Teması Sonrası Açılmıyor

Berkay232323

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yaklaşık 2 ay önce Vatan Bilgisayar'dan ASUS ROG14 Zephyrus laptop aldım RTX 2060 ve Ryzen 9 işlemciye sahip. Bu gün talihsiz bir olay yaşadım. Elim çarptı, bardaktan biraz su döküldü bilgisayara kapalı şekildeyken. Çok önemsemedim, 1 dakika sonra sildim. 1 saat sonra ise bilgisayarı açmak zorundaydım, çizim işlemim vardı, 10 dakika sonra kapandı, bir daha da açılmadı. Ters şekilde yatırdım fakat her şey çok geç galiba. Garanti sürecim ise kasko yaptırmadım. Bana yardımcı olabilir misiniz? Garantiye versem ne olacak veya bilgisayar bir daha açılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopın arka kapağını açarsanız çok büyük ihtimalle garanti kapsamı dışında kalır laptopunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet su dökülmeleri garanti kapsamına girmiyor ama işte bir umut ışığı... Bir süre önce bir arkadaşım Monster laptopuna su döktü garanti kapsamında olmadığını ve muşteri memnuniyeti adına 1 defaya mahsus alabileceklerini söylediler.

Evet su dökülmeleri garanti kapsamına girmiyor ama işte bir umut ışığı... Bir süre önce bir arkadaşım monster laptobuna su döktü garanti kapsamı olduğunu ama müşteri memnuniyeti için 1 defalığına alabileceklerini söylediler.
Monster türk şirketi elin gevuru beni almaz 😕
En iyisi firma ile iletisime geçin.
İstanbul vatandan aldım
Elazığ vatana götürsem sorun olur mu

Hayır sorun olmaz vatandan aldığınız sürece her yerden olur.
Çok kötü hissediyorum çok zor şartlar altında almıştım ne yapıcağımı bilmiyorum yüklü bir fiyat çıkarsa ne olucak üniversitedeki online dersler çizimlerim için almıştım ben onu birde oyun sevdamdan ah ah

Öncelikle şunu diyebilirim laptoplardan ekran kartı ve işlemci bulmak biraz sıkıntı iştir. Bazı laptoplarda ekran kartı çıkmıyor mesela o zaman ekran kartı bozulmuş işe anakart komple değişmek sorunda kalıyor mesela. rtx 2060 ın ve işlemcinizin iyi bir fiyata sahip olduğunu düşünürsek... Daha fazla üzülmeye hazır olun.
Ama kotu düşünmeyin laptoplarda o kadar hassas değiller artık. Bir su dökülmesine dayanamıyorsa neyleyelim bu zaatı. Bana sorarsanız kısa devre yapmış olması hem olası hem değil çünkü kısa devre yapan sistem genelde açılmaz.
Siz bir gece uyumaya çalışın yapabilirseniz :) sabah bir arayın vatanı. Garanti dışı olsada ürünü servisine verebiliyorsunuz ücreet karşılığında. bir kaç sene önce 50 tl lik bir servis ücreti vardı artık şimdi ne kadardır bilemem tabi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı