ASUS RTX 2060 O6G EVO inceleme

Merhaba arkadaşlar,
Yakın zamanda aldığım RTX 2060'ın incelemesini yazmak istedim. Çok detaylı bir inceleme yazısı olmayacak kullandığım süreden beri deneyimlediğim oyunlarda ve genel özelliklerinden bahsedeceğim.
Tam olarak ürünün kodu bu.
DUAL-RTX2060-O6G-evo.
DUAL-RTX2060-O6G-evo|graphics cards|asus global.
Standart Dual serisinden farklı olarak yenilenmiş revize edilmiş bir seri olarak düşünülebilir. En büyük değişiklikler kullanılan fan yapısı ve soğutma bloğu değiştirilmiş. Fanlar IP5X Toz'a karşı dayanıklı hale getirilmiş, genel anlamda Dual serisinin karakteristik özelliklerini barındırıyor. 55 dereceye kadar fan açmaması güzel özelliklerden bir tanesi boş yere toz geçmiyor bu da soğutma bloğunun tozlanmasını geciktiriyor, kart Full yükte 70-75 derece aralığında çalışıyor. Fanlar 2000 RPM'lere ulaşıyor biraz gürültü yapıyor ama öyle aşırı derece değil, oyun oynarken zevkinizi baltalamıyor, eski kartım MSI Gaming X idi Full yükte fanın döndüğünü duymuyordum bile o derece sessiz idi, şansıma C. W. Sorunu vs. karşılaşmadım, bunun dışında 1080p çözünürlük için high-ultra karışık seviyelerde 2-3 yıl kadar idare edebilecek bir kart olduğunu düşünüyorum, fabrika çıkışlı O.C. Versiyon olduğu için manuel OC işine hiç girmedim. GPU Tweak üzerinden silent-gaming ve OC Mode'ları arasında kolaylıkla hızları ayarlayabiliyorum. Kart donanımsal anlamda RTX'e destek sunuyor bu da DX12 Ultimate tam destekliyor. DLSS 2.0 sayesinde RTX oyun deneyimine erişebiliyorsunuz, DLSS olmasa zaten başlı başına kötü performans alınıyor çok detayına girmeye gerek yok.
1060 6gden bu karta geçtim genel anlamda %30 civarı performans farkı oluştu, bunun dışında oynadığım oyunlarda aldığım değerler şu şekilde.
1080p -ultra, High karışık ayarlar.
Control: RTX ve DLSS 2.0 açık 55-60 FPS.
RDR 2: Hardware optimize ayarları 65-75 FPS arası.
A.C. Odyssey: 50-60 FPS.
Cyberpunk 2077: RTX kapalı DLSS açık kalite ayarında 1080p 60 FPS deneyimi çok rahat sunuyor hatta yer yer daha yükseğe çıktığı da oluyor, RTX açık DLSS açık kalite şekilde 40-50 FPS aralığında seyrediyor.
Genel anlamda memnunum diyebilirim, 1080p oyunculuk için benim açımdan fazlasıyla yeterli 3 yıl ASUS Türkiye garanti desteği olması da uzun vadede sıkıntı çıkarsa en azından sağlam bir garanti desteği alacağım.

7c67a7227d6efc5a3fbf0682201d61ae.jpeg

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-01-16 132903.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-16 132903.png
    526,9 KB · Görüntüleme: 64
Cyberpunk 2077: RTX kapalı DLSS açık kalite ayarında 1080p 60 FPS deneyimi çok rahat sunuyor hatta yer yer daha yükseğe çıktığı da oluyor, RTX açık DLSS açık kalite şekilde 40-50 FPS aralığında seyrediyor.
Sanki biraz fazla göstermişsiniz. O FPS'ler RTX hangi ayardayken aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı