Asus RTX 2060S VS Rog Strix RX 5700

Asus RTX 2060S VS Rog Strix RX 5700

• Asus RTX 2060S

Oy: 19 76,0%
  • Asus Rog Strix RX 5700

Oy: 6 24,0%

• Oy verenlerin toplamı
    25

PenguinyPS

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar.
Ekran kartı almayı düşünüyorum ancak karar veremedim. Bazı sitelerden karşılaştırmalarına baktım ancak aklıma soru işaretleri var.
Öncelikle RTX 2060S RX5700' den daha küçük bir ekran kartı ve açıkçası beni görsel olarak tatmin etmiyor ancak Ray Tracing özelliği var.
RX5700' de ise 3 adet fan var ve görsel olarak beni tamı tamına tatmin ediyor açıkçası. Ancak versus.com dan baktığımda RTX 2060S' in en az 5 puan daha yüksek olduğunu gördüm ve bu beni ikileme düşürdü. Umarım karar vermemde yardımcı olabilirsiniz. Bu arada bu sistemi oyun oynamak ve render yapmak için kullanacağım.
Ürünlerin linkleri:
Asus Rog Strix RX 5700 AMD Radeon 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı (ROG-STRIX-RX5700-O8G-Gaming) - incehesap.com
Asus Dual-RTX2060S-O8G-EVO GeForce RTX 2060 Super 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı - incehesap.com

Sistemim:
Ryzen 5 3600
Asus Tuf B450-Plus Gaming
Adata XPG Spectrix D60G 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
Ekran kartım şuanlık yok.
James Donkey JD960 960GB SSD Disk
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM HDD
GamePower Warcry Kasa
Corsair VS650 650W 80+ Power Supply

İkisi arasından 2060S derim ama ben olsam ikisini de almayıp şu modeli alırdım. Hem daha ucuz hem 5700XT hem de Rog Strix benzeri 3 fanlı bir soğutmaya sahip 😀
Not: Aynı ürün İnceHesap sitesinde de var ama orada 300TL daha pahalı olduğu için burayı öneririm.

Kartın görünüşüne fazla takılmayın. 3 fanlı olduğu halde deli gibi ısınan TUF serisi kartlara bir bakın isterseniz, 3 fanlılar ama ısınıyorlar. 5-10 FPS az alın ama kafanız rahat olsun hocam o yüzden RTX2060S öneriyorum. Ama seçmiş olduğunuz ASUS DUAL modelinin soğutması iyi değil, kart ısınacaktır. GAMING X, ROG STRIX, EVGA SC, ve benzeri modellere bakabilirsiniz.

Arkadaşlar konu aslında şöyle; bir arkadaşıma sistem alıyoruz ancak adamın ekran kartı elinde kaldı ve aldığımız sistem de benimkinin aynısı. Şu şekilde yapmayı düşünüyoruz incehesap.com üzerinden Epic [Donanım Arşivi] | R5 3600 ASUS TUF 3 RX 5700 O8G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bu sistemi alıp ekran kartını ben alacağım geri kalan bileşenleri arkadaşım alacak. Sonuç olarak bana daha ucuza gelecek. Onun için sadece bu sayfadaki ekran kartlarından birini almak zorundayım :/ .

Arkadaşlar konu aslında şöyle; bir arkadaşıma sistem alıyoruz ancak adamın ekran kartı elinde kaldı ve aldığımız sistem de benimkinin aynısı. Şu şekilde yapmayı düşünüyoruz incehesap.com üzerinden Epic [Donanım Arşivi] | R5 3600 ASUS TUF 3 RX 5700 O8G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bu sistemi alıp ekran kartını ben alacağım geri kalan bileşenleri arkadaşım alacak. Sonuç olarak bana daha ucuza gelecek. Onun için sadece bu sayfadaki ekran kartlarından birini almak zorundayım :/ .
Sapphire RX 5700 XT Pulse veya Nitro+ modellerini öneririm.

Bütçeyi biraz arttırıp Nitro+ 5700XT alma şansınız var mı peki ? En iyi soğutmalardan birine sahip ve RGB aydınlatmalı bir 5700XT modeli kendisi.

Öyle bir imkan yoksa bile oradan Pulse 5700XT öneririm. Onun da soğutması Nitro+ kadar iyi olmasa da gayet iyidir.

Bütçeyi biraz arttırıp Nitro+ 5700XT alma şansınız var mı peki ? En iyi soğutmalardan birine sahip ve RGB aydınlatmalı bir 5700XT modeli kendisi.

Öyle bir imkan yoksa bile oradan Pulse 5700XT öneririm. Onun da soğutması Nitro+ kadar iyi olmasa da gayet iyidir.
Hocam peki Pulse 5700XT ile Nitro+ arasındaki yaklaşık 300 TL' ye değecek bir soğutma mıdır Nitro+' ta olan ? Ayrıca Nitro+ Nvidia' da tam olarak hangi karta denk geliyor ? Açıklayabilirseniz sevinirim.
Ayrıca Nitro+' a baktığımda ARGB olan kısım ters gibi gözüküyor. Kasaya taktığımda Sapphire yazısı ters mi gözükecek yoksa düz mü ?

Hocam peki Pulse 5700XT ile Nitro+ arasındaki yaklaşık 300 TL' ye değecek bir soğutma mıdır Nitro+' ta olan ? Ayrıca Nitro+ Nvidia' da tam olarak hangi karta denk geliyor ? Açıklayabilirseniz sevinirim.
5700XT yaklaşık RTX 2070 Süper gücünde bir kart.

Nitro+ 3 fanlı ve daha büyük soğutma bloğuna sahip bir kart. RGB gibi görünüşü iyileştiren şeyler de var. Yani Gaming X ve Rog Strix serilerine rakip bir kart.

Pulse ise daha küçük soğutma bloğu ve 2 fana sahip. Yine de 5700XT kartı soğutabilecek bir soğutmaya sahip. Bu da MSI tarafında Armor ve Ventus; Asus tarafında Dual ve TUF gibi serilere rakip. (Isınma sorunlu modellerini saymazsak.)

300TL verebilirim derseniz Nitro+ alın derim ama beni bütçe olarak çok zorlar derseniz Pulse de gayet iyidir.

5700XT yaklaşık RTX 2070 Süper gücünde bir kart.

Nitro+ 3 fanlı ve daha büyük soğutma bloğuna sahip bir kart. RGB gibi görünüşü iyileştiren şeyler de var. Yani Gaming X ve Rog Strix serilerine rakip bir kart.

Pulse ise daha küçük soğutma bloğu ve 2 fana sahip. Yine de 5700XT kartı soğutabilecek bir soğutmaya sahip. Bu da MSI tarafında Armor ve Ventus; Asus tarafında Dual ve TUF gibi serilere rakip. (Isınma sorunlu modellerini saymazsak.)

300TL verebilirim derseniz Nitro+ alın derim ama beni bütçe olarak çok zorlar derseniz Pulse de gayet iyidir.
Büyük ihtimalle sayenizde Nitro+ 5700XT seçeceğim ve gayet memnun kalacağımı umuyorum. Ozaman yeni ekran kartım elime ulaştığında size bir geri dönüşte bulunacağım, çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı