Asus RX 470 1250 MHz saat hızı 2000 MHz sonrası görüntü gidip gelme sorunu

Seğmen

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Vektör Ekoloğu
Arkadaşlar selamlar. Öncelikle problemim sadece 5 dakika önce ortaya çıktı ve telaş yapmamdan dolayı direkt buraya geldim.

Bilgisayarım daha 1 haftalık. Asus RX 470, i5 6402 ve 600w 80+ PSU var..Hiçbir sorunu yok.

Az önce yanlışlıkla Asus GPU Tweak programından 1250'de duran frekansı 2000 yapıp Apply dedim. 1 saniye bilgisayar dondu. Sonra hatamı anlayıp direk PC'nin kapama düğmesinden PC'yi kapadım. Paniğim geçtiğinde PC'yi tekrar açtım. İlk 15 saniye her şey normal. Sonra "görüntü aygıtınız çalışmayı durduru ve bundan kurtuldu" gibi birşey dedi ve bilgisayar donup çalıştı. Donup çalıştı ve sürekli bu hatayı verdi. Bilgisayarı tekrar kapadım tekrar açtım. Bu sefer PC açılır açılmaz GPU Tweak açmaya çalışıp ayarları fabrika ayarına döndürmeye çalıştım. Hızım yetmedi. Yine ekran gidip geldi gidip geldi. Lütfen yardım edin. Ne yapmalıyım ? Gerçekten çok panik oldum şuan.

Son düzenleme:
1250 Mhzden 2000 mi? Aman hocam napıyorsunuz, zarar verebilirsiniz karta, saat hızını yacaş yavaş arttırın ve render programıyla test ederek arttırın. Bendeki Rx 470 i 1380 e ancak çıkarttım. Overclock öyle gelişi güzel yapılmaz.

Bence bilgisayarı tam overclock yaparken öyle çat diye kapatmasaydın gene de bir şey olmazdı. Çünkü hemen geri alma şansın olabilirdi zaten 2000 de yapsan yüke bindirmedikten sonra bi sorun olacağını sanmam. İstersen bir sürücüleri tamamen kaldırıp tekrar yükle tam bilmiyorum ama sorunu.

Ekran kartını çıkarıp Onboard grafiklerle çalıştır bilgisayarı. Ekran kartının sürücülerini indir. Ekran kartının termal macununu kontrol et edemessen iyi bir bilgisayarcıya göster o bakabilir. Daha sonra ekran kartını bilgisayara geri tak. Sürücüleri yükle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı