Asus RX 470 Boşta 80 Derece

sagol123

Hectopat
Daha fazla  
Asus RX 470 4GB OC ekran kartım var. Sürücü olarak en güncel versiyon 17.9.1 yüklü. WattMan ve GPU Tweak II ayarları default. Kart bazen boşta 80 dereceyi görüyor ve PC kapanıyor. Bilgisayarı tekrar açtığımda sıcaklığın 84-85 derecelerde olduğunu görüyorum. Sonra yavaş yavaş 50 civarına düşüyor. Boştayken de bu civarda geziyor.

17.9.1'den önce 17.7.2. kullanıyordum. Onda da flickering ve oyunlarda crash sorunları ciddi şekilde vardı o yüzden güncelledim. Güncelledikten sonra da bu sorunla karşılaşıyorum.

Bilgisayarı toplayalı yaklaşık 10 ay oldu. Hiç temizlemedim. Bu da biraz etkili sanırım.

Şu anda da durum böyle.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafta GPU Fan Speed min:0 max:0 yazıyor.
Oraya dikkat etmemişim, benim direkt olarak gözüme çarpan sessiz fan moduydu. İşin ilginci fanlara bakın diyecektim ama fotoğraftan dolayı değil. Fanlar felan bozulmuş olabilir diye. Daha sonra kendi kendime RX470'im olsa kesinlikle fark ederdim heralde dedim. Üzdü...

Hocam fanları açın.

Ekran kartının bellek frekansı minimum 1200 MHz olarak ayarlanmış. Üstüne fanlar da açılmamış. Bunları varsayılan ayarlara döndürmeniz gerek.

Sessiz fan modu kapalı sadece ben öyle gördüm. Fanları açmayı unutmuş olamaz yoksa diye düşünüyorum.
Sessiz fan modu açık dostum.
Oraya dikkat etmemişim, benim direkt olarak gözüme çarpan sessiz fan moduydu. İşin ilginci fanlara bakın diyecektim ama fotoğraftan dolayı değil. Fanlar felan bozulmuş olabilir diye. Daha sonra kendi kendime RX470'im olsa kesinlikle fark ederdim heralde dedim. Üzdü...

Hocam fanları açın.
RX 470'le alakası ne anlamadım :).

Auto seçili mi değil mi ona dikkat edin.
Eki Görüntüle 259882
Ayarlar zaten hep default seçili ama fanlar bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu.

Ekran kartının bellek frekansı minimum 1200 MHz olarak ayarlanmış. Üstüne fanlar da açılmamış. Bunları varsayılan ayarlara döndürmeniz gerek.
Sanırım sorun programda. Ayarlar defaultken de fanlar bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. Afterburner'a geçtim şu an sorun yok. Cevaplar için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı