Asus RX 470 sistem yeşil ekran sorunu

KobayX

Hectopat
Daha fazla  
Vatan'dan yeni topladığım kasada bir sıkıntı meydana geldi. Sistemi özetlersek ekran kartı Asus RX 470 4 GB anakart Msı H270 Gaming 16 GB DDR4 RAM, Intel 7. Nesil i5 işlemci 700 watt güç kaynağı. 1TB sabit disk 120GB SSD Windows 10 işletim sistemi.
GTA 5'de grafik ayarları yapıyordum daha sonra oyundan çıkıp Asus GPU Tweak 2 ile ekran kartını hız aşırtma yapmaya çalışırken çat diye ekran gitti. 10-15 saniyelik bir cızırtı sesi geldi ve ekran yeşil oldu. Daha sonra reset tuşuna bastım yeniden başladı Windows logosu geldikten sonra gene yeşil ekran gelip bilgisayar donup kalıyor. İnternete ve YouTube'da araştırmalarına rağmen bir sonuç alamadım öncelikle tanıyı doğru koymak lazım. Acaba sadece ekran kartında mı sıkıntı? Yoksa Windows'ta mı sıkıntı? Güvenli moda girip Windows gezginini görev yöneticisi üzerinden kapatıp açtım ona rağmen yeşil ekranda kalıyor. Kafama takılan sorulardan biri de şu sadece ekran kartında sıkıntı olsa PC tamamiyle donar mı? Yani ben yeşil ekranda beklerken klavyede büyük harf küçük harf tuşuna bastığımda hiç bir ışık yanıp sönmüyor. Son olarak BIOS'a girebiliyorum. Güvenli moda girebiliyorum. Bu durumda ekran kartımı garantiye göndermeyi düşünüyorum sizin düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı