ASUS RX 5500 XT vs. MSI RX 5500 XT

Hakan_goleli

Centipat
Daha fazla  
Hangisi daha iyi?

@Hakan_goleli neden kızgın attın?

MSI Gaming X daha fazla performans verir diye düşünüyorum.
Düzenleme : Asus'un çekirdek hızı daha fazla ama performansa etkisi var mı bakmak lazım.

@Hakan_goleli neden kızgın attın?
İkisi arasından seçim yapmanı istemiş sanırım.

MSI Gaming X daha fazla performans verir diye düşünüyorum.
Düzenleme : Asus'un çekirdek hızı daha fazla ama performansa etkisi var mı bakmak lazım.

İkisi arasından seçim yapmanı istemiş sanırım.
İkisi arasından MSI. Ama Palit GTX1660TI performans olarak daha iyi. Muhtemelen markadan veya satıcıdan dolayı kızgın attı.

Geleceğe yönelik bir kart almak istiyorum gelecek için 6 GB'tın yetersiz olduğunu düşünüyorum.
Ekran kartının asıl performansını Vram değil GPU belirler. Özellikle böyle GPU'larda yüksek Vramlere pek gerek yok. RX5500XT'nin Vram'İ daha fazla olsa da 1660Tİ 1660 süperden güçlü 1660 süper RX5500XT'den güçlü. Hem günümüz için 4GB Vram de yetiyor 6GB uzun süre götürür.

Ekran kartının asıl performansını VRAM değil GPU belirler. Özellikle böyle GPU'larda yüksek VRAM'lere pek gerek yok. RX 5500 XT'nin VRAM'i daha fazla olsa da 1660 Ti 1660 Super'den güçlü 1660 Super RX 5500 XT'den güçlü. Hem günümüz için 4 GB VRAM'de yetiyor 6 GB uzun süre götürür.

Tamam teşekkür ederim.

Bu fiyatlardan 5500XT 8 GB alınmaz hocam, alacaksanız Sapphire Pulse modelini tercih edin. Hem fiyatı daha uygun hem de soğutma performansı gayet iyi.

Elimde o Kart'ın 4 GB'lık olanı vardı aslında ama memnun kalmadım o yüzden iade ettim.

Geri
Yukarı