Çözüldü ASUS RX 570 4 GB OC oyunda 79-90 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Ekran kartı linkini yukarıda verdim.

Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartı oyunda 79-90 derece.
Boşta 31 derece olmasına rağmen yüksek grafikli oyunlarda 79-90 dereceyi buluyor ortalama 82-85.

Kasada 4 fan var MidT bir kasa.
Ekran kartı termal macunu yeni sürdürdüm.

Undervolt mantığı kısaca deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınız için çalışan stabil bir ayar bulmaktır. Sizinle aynı kart aynı model kullanıcıların da ayarlarını deneyebilirsiniz fakat stabil çalışma garantisi yoktur zira aynı kart aynı model bile olsa aynı undervolt ayarları bir kartta stabil bir şekilde çalışırken diğer kartta çalışmayabiliyor. Ayrıca eğer Radeon programı üzerinden undervolt ayarları yapacaksanız yaptığınız ayarların sıfırlanmaması için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın.

Gerçekten çok ilginç her undervolt ayarını denedim resmen undervolt yapınca daha çok ısınıyor.
Bence o kadar güvenmeyin, istediği kadar iyi gözüksün bazı bilgisayarcılar cidden bir şeyden anlamıyor.

Benim gözümün önünde sürdü termal macunu gayet normal sürdü hiç çok ya da az sürmedi.

Tamam orada ekran görüntüsü alıp paylaşır mısın?

1620581859525.png

Yeni konular

Geri
Yukarı