Çözüldü ASUS RX 570 4 GB OC oyunda 79-90 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Ekran kartı linkini yukarıda verdim.

Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartı oyunda 79-90 derece.
Boşta 31 derece olmasına rağmen yüksek grafikli oyunlarda 79-90 dereceyi buluyor ortalama 82-85.

Kasada 4 fan var MidT bir kasa.
Ekran kartı termal macunu yeni sürdürdüm.

Temp Limit'i 90'a almışsınız, fanlar ancak 90 dereceyi geçmemesi için gereken hızda çalışıyor, temp Limit'i 75'e getirin, fanların dönüş hızı artar ve sıcaklığınız düşer, kartın ısınmasına kendiniz sebep oluyormuşsunuz.

Temp limiti düşürmeyi denemiştim düşürünce otomatik 90 yapıyor gene.

Gene 90 yapıyor otomatik.
Çözmemiz gereken sorun o, kartınız aslında çok ısınmıyor, Temp Limit 90'da olduğu için fanlarınız yavaş dönüyor ve doğal olarak soğutulamıyor, tam olarak ne oluyor o değeri düşürdüğünüzde? Herhangi bir hata falan veriyor mu?

Çözmemiz gereken sorun O, kartınız aslında çok ısınmıyor, temp limit 90'da olduğu için fanlarınız yavaş dönüyor ve doğal olarak soğutulamıyor, tam olarak ne oluyor o değeri düşürdüğünüzde? Herhangi bir hata falan veriyor mu?

Vermiyor mesela 75 yaptım dediğiniz gibi uygulaya bastığım anda otomatik 90 oluyor.
(Farklı sayıda denedim gene 90'a çekiyor)
(Hata falanda vermiyor)

Vermiyor mesela 75 yaptım dediğiniz gibi uygulaya bastığım anda otomatik 90 oluyor.
(Farklı sayıda denedim gene 90'a çekiyor)
(Hata falanda vermiyor)
Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi? Eğer güncel değilse güncellemeyi deneyin. Attığınız ekran görüntüsünde sürücülerinizin 2020 yılına ait olabileceğini düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı