ASUS RX 5700 XT Isınıp Kapanıyor

226080

Hectopat
Merhaba hocalarım, ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC kart mevcut. Kasa içi havalandırma iyi olmasına rağmen ekran kartı herhangi bir oyuna girince aşırı ısınıp kapanıyor. Ne yapabiliriz?

Ek olarak ASUS'un hatası olduğunu duymuştum. Değişim vs. yapıyorlar mı?

Bilgisayarı açınca da 15 dakika bekletmek zorunda kalıyorum. Çok garip bir şekilde fare hareketleri dahi donuyor. Bilgisayar bir süre açık kaldıktan sonra olması gerektiği gibi çalışıyor.

Genel sistem özellikleri:

1602717200477.png

Güç kaynağında değil sorun. ASUS'un özellikle ilk seri 5700 XT modelleri tüm teknoloji sitelerinde yerden yere vurulmuştu. Kart istisnasız aşırı ısınıyor çok yüksek sıcaklık değerleri ve FPS droplar görüyor. İkinci seri üretimde sorunu hallettiler sanırım ilk seri kartlarını iade edip değiştirebiliyordun. ASUS'un AMD kartlarından koşarak uzaklaşın beceremiyorlar. Sapphire ve MSI güvenle kullanabilirsiniz AMD tarafında.

Her zaman RX 5700 XT'ye çamur atmayı biliyoruz. Belki de kartta değil de PSU'da problem vardır.

Kimsenin 5700 XT'ye çamur attığı yok. Soba sıcaklığında çalısan ASUS 5700 XT'lere çamur atıyorsunuz diyorsan evet. Sonuna kadar da hak ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullandığın ASUS TUF Gaming 3 modelin ne kadar sorunlu ve alınmaması gereken bir model olduğunu videoda izleyebilirsin. İmkanın varsa iade et. Üretilen en kötü 5700 XT

Son düzenleme:
5700xt kullanmıyorum ama benzer bir sorunu bende yaşadım geçen haftaya kadar, ocz sxs 500 güç kaynağı kullanıyordum (2008 de alındı).
Açılışta bios post ekranı gelene kadar epey bekletiyordu sonrada türlü türlü hatalar, donmalar vs.

Pazar günü gidip yeni güç kaynağı aldık sorun kalmadı.
Emektar ocz'nin iki kere fanını değiştirdim, yaklaşık 12 yıl sitemi çok iyi korudu doğrusu.

Merhaba hocalarım, ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC kart mevcut. Kasa içi havalandırma iyi olmasına rağmen ekran kartı herhangi bir oyuna girince aşırı ısınıp kapanıyor. Ne yapabiliriz?

Bilgisayarı açınca da 15 dakika bekletmek zorunda kalıyorum. Çok garip bir şekilde fare hareketleri dahi donuyor. Bilgisayar bir süre açık kaldıktan sonra olması gerektiği gibi çalışıyor.

Eki Görüntüle 702452

Hocam aynı sorun bende de mevcut servis yardımcı olmuyor postlarıma bakabilirsiniz benim PSU ile kesinlikle alakası yok kart sorunlu bir kart zaten.

Hocam ne olursa olsun kartın ısınmasından bahsediyor arkadaş. Hocam Radeon programından fan hızını manuel ayarlayınız. Çekin %70'e kasanın yan kapağını da açın öyle kullanın.

Eki Görüntüle 702452
O PSU gerçekten C4. RX 5700XT gibi kartta böyle bir PSU çok saçma olmuş. Olabildiğince hızlı bir şekilde başka bir PSU ile deneyin. Çalışırsa sorun PSU'da. Haberiniz olsun.
Hocam, öyle olması benim için daha iyi ancak ASUS dahi kabul etmiş hatalı olduğunu. O aklımı karıştırıyor ve konuda yazdığım gibi 15 dakika PC kendine gelemiyor.
Başka bir PSU ile dene. Bir bilgisayarcı ya da arkadaşınla birlikte deneyebilirsin..

Kesin olarak PSU kaynaklı demek zor. Ama PSU yetersiz denebilir. Isınıp kapanması da normal çünkü elinizdeki eski seri TUF. İade edebiliyorsanız iade edin.

Geri
Yukarı