ASUS RX460 Beyaz Ekran Sorunu

shanoglu60

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Tarsus
Daha fazla  
Meslek
Seo
Merhaba arkadaşlar, konu başlığında da olduğu gibi beyaz ekran sorunu aldım. Az önce bilgisayarımı açtım. Photoshop ile çalışma yapıyordum. Ortada hiçbir şey yokken, durduk yere beyaz ekran sorunu verdi. Ekran kartımı ikinci el olarak satın aldım. ASUS RX460 2 GB modelinden ve halen garantisi devam etmektedir. Sizce sorunum neyden kaynaklı olmuş olabilir? Bu arada ben işlemciye O.C yapmıştım, ondan da kaynaklı olabilir mi? Akabinde işlemciye O.C yapmadan önce de, bazen oyundayken klavye falan kilitlenip çizgiler halinde ekran hataları veriyordu. Bu arada monitörüm de daha yeni aldım. PS4 Pro ile monitörü test ettim. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Bilgisayara reset attıktan sonra görev çubuğunda, Wattman uyarısı alıyordum. Yardımlarınızı bekliyorum :)

EXRahH.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile temiz kurulum yap ekran kartını çünkü bu sorun çok klasik ve kimsenin net şunu yap düzelir diye çözüm verdiği bir sorun değil. İnternette ve forumda farklı yollarla çözen insanlar mevcut göz atmanı öneririm.

Anlattıklarınıza göre ekran kartı arızası gibi.
Ekran kartını almadan öncede aynı sorum var mıydı?
Geç olmadan ekran kartınızı servise gönderin bence.

DDU ile temiz kurulum yap ekran kartını çünkü bu sorun çok klasik ve kimsenin net şunu yap düzelir diye çözüm verdiği bir sorun değil. İnternette ve forumda farklı yollarla çözen insanlar mevcut göz atmanı öneririm.

Yorumunuz için teşekkür ederim. DDU ile temiz kurulum yapmayı deneyeceğim. AMD Ekran kartı driveri en son sürümünü kullanıyorum. Sanırım bazı forum sitelerine baktım da, bu sorun AMD ekran kartlarında çok yaşanıyormuş.

EXnJaM.png

Yorumunuz için teşekkür ederim. DDU ile temiz kurulum yapmayı deneyeceğim. AMD Ekran kartı driveri en son sürümünü kullanıyorum. Sanırım bazı forum sitelerine baktım da, bu sorun AMD ekran kartlarında çok yaşanıyormuş.

EXnJaM.png
Eve çoğunluk olarak AMD kartlarda yaşanan bir sorun.

Anlattıklarınıza göre ekran kartı arızası gibi.
Ekran kartını almadan öncede aynı sorum var mıydı?
Geç olmadan ekran kartınızı servise gönderin bence.

Bende ekran kartının sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Çünkü aldığım kişi bana 5 ay kullandım, yeni sistem topladığım için satmaya karar verdim demişti. 04.11.2017 tarihinde Vatan Computer' den sistem toplamış bana satan kişi, bana tam 3 yıl garantisi olduğunu söyledi. Bende bir gün Vatan Computer şubesini aradım, bana 2 yıl garantisi var dediler. Eğer 2 yıl garantisi var ise o zaman 04/11/2019 tarihinde bitiyor. Fatura benim üzerime değil, garantiye versem işlem yaparlar mı ? Bu arada eski ekran kartımda hiçbir böyle bir sorunla karşılaşmadım. Nvidia 9600GT kullanıyordum.
Eve çoğunluk olarak AMD kartlarda yaşanan bir sorun.

Garantiye vermem sizce gerekli midir ?

Bende ekran kartının sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Çünkü aldığım kişi bana 5 ay kullandım, yeni sistem topladığım için satmaya karar verdim demişti. 04.11.2017 tarihinde Vatan Computer' den sistem toplamış bana satan kişi, bana tam 3 yıl garantisi olduğunu söyledi. Bende bir gün Vatan Computer şubesini aradım, bana 2 yıl garantisi var dediler. Eğer 2 yıl garantisi var ise o zaman 04/11/2019 tarihinde bitiyor. Fatura benim üzerime değil, garantiye versem işlem yaparlar mı ? Bu arada eski ekran kartımda hiçbir böyle bir sorunla karşılaşmadım. Nvidia 9600GT kullanıyordum.

Garantiye vermem sizce gerekli midir ?
DDU ile kaldırıp sürücü değiştirince düzelirse hayır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı