ASUS RX560 2GB Termal macun değiştirilmeli mi?

Astrein

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Kartı 3 yıl önce aldığımdan beri hiç bakım yapmadım. Şu aralar hava da sıcak. Bilgisayarı ilk açtığımda ekran kartı genelde 45 derecenin üstünde oluyor, oyunlara girdiğimde ise kart 78-79 derecelere çıkıyor. Bazen kartın bu denli yüksek sıcaklıklara çıkmasının performansı etkilediğini düşünüyorum. Yer yer referans çekirdek hızı olan 1210MHz'den 1100MHz'lere kadar düşüyor. Termal macun durumuna baktığımda ise neredeyse çipin üstündeki kart modelini ve markasını okuyabilecek seviyedeydim.

Kartın 75W güç çektiğini düşünürsek 78-79 fazla gibi. Yer yer 80'leri bile görüyor.

Değiştirilmeli mi? Değiştirilmeli ise nasıl bir termal macun önerirsiniz?

Noctua'nın macununu bulursan iyi olur 100TL civarında sıvı metal var onu da kullanabilirsin ama o biraz tehlikeli diye biliyorum bir de posta gelenler cevaplar belki 2 yıllık RX580'nin macununu yeniyelimmi oyunlarda 75 dereceyi görüyorum.

Termal macunu değiştirmeniz iyi olacaktır. Yaz sıcaklıklarının da etkisi var. Aman aman yüksek sıcaklıklar değiller bu arada.
Termal macunu sürüldükten sonra içini açıp bakmayın, tek kullanımlık diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı