Çözüldü ASUS RX580 4G ekran kartı yandı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DreamLive

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynadığım esnada görüntü bir anda gitti. PC kapatıp açtığımda AMD driver görünmüyor ve ekran kartı aygıt yöneticisinde hata veriyor olarak görünüyordu.
HDMI ile bağlı olan monitörden hiç görüntü alamıyorum. DisplayPort ile bağlı olandan görüntü alıyorum ancak hiçbir çözünürlük ve görüntü modu (144Hz vs...) Görünmüyor.

Ekran kartı modeli: ASUS RX580 4G.

AMD driver ekranına hiçbir şekilde erişilmiyor.

Kart sök tak yapıldı.

Son olarak arkadaşlar rica ediyorum bilgisi olanlar yorum yazsın, boş yorum yazmayın moralim bozuk kalp kırarım.

Dosya Ekleri

• aida.png
    aida.png
    266,2 KB · Görüntüleme: 17
  • aygıt yön.png
    aygıt yön.png
    28,2 KB · Görüntüleme: 20
  • ek1-.png
    ek1-.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Çözüm
Bende de olmuştu Aygıt Yöneticisi'nden RX580'e sağ tık yap etkinleştir gibisinden bir şey olması lazım ona basıp yeniden başlat.
HDMI ile alamayıp DisplayPort'tan alıyorsanız yanmamış olabilir, sürücü ile ilgili bir problem oluşmuş olabilir. Bir ihtimal daha olarak HDMI portu da arızalanmış olabilir. Sürücüyü silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Eğer yine düzelmezse kartı çıkarıp soğutma bloğunu dikkatlice söküp kart üzerinde bir hasar var mı diye kontrol edebilirsiniz. Kendiniz yapmak istemiyorsanız daha çok GPU'lar ile ilgilenen iyi bir bilgisayarcıya götürüp arızayı kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

HDMI ile alamayıp DisplayPort'tan alıyorsanız yanmamış olabilir, sürücü ile ilgili bir problem oluşmuş olabilir. Bir ihtimal daha olarak HDMI portu da arızalanmış olabilir. Sürücüyü silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Eğer yine düzelmezse kartı çıkarıp soğutma bloğunu dikkatlice söküp kart üzerinde bir hasar var mı diye kontrol edebilirsiniz. Kendiniz yapmak istemiyorsanız daha çok GPU'lar ile ilgilenen iyi bir bilgisayarcıya götürüp arızayı kontrol etmesini isteyebilirsiniz.
Kartın macunu yeniledim herhangi bir hasar görünmüyor. Görüntü Display port ile alıyorum, ancak SS'de görüldüğü üzere ekran kartını tanımıyor.

Hocam o zaman bu durumda sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi, çünkü kart üzerinde bir sürü komponent var, hangisinin arızalı olduğunu bu şekilde bilmek zor. Üstteki mesajda dediğim gibi bu şekilde arızalı ekran kartları ile ilgilenen bir bilgisayarcıya götürüp arızayı kontrol etmesini isteyebilirsiniz ya da garantisi var mı bilmiyorum ama garanti devam ediyorsa garantiye de yollayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı