Asus Sabertooth 990FX R2.0 Isınma Problemi

Bulut Uzer

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Senior Full Stack Developer
Eski anakartım arızalı çıktığından iadesini yapıp r2.0 modelini aldım. Dün tüm bileşenleri toplayıp önce bios güncellemesini ve sonrada Windows 8 kurulumunu yaptım. Her şey normal ama anakartımın mosfet soğutucuları gereğinden fazla ısınmakta. Elimi koyduğumda 2-3 saniye sonra elimi çekmek zorunda kalıyorum.
Bileşenlerimin hepsi aşağıda yazılı ayrıca ek olarak bazen bios ekranın da takılı kalmakta.

Bileşenlerim;
  • Anakart : Asus Sabertooth 990FX R2.0
  • Cpu : Amd FX8320
  • Cpu Soğutucusu : Cooler Master Hyper 212 Evo
  • Ram : Gskill ripjawsx 2*8 1866 1.5v Dual Kit
  • Ekran kartı : Asus gtx560 ti 448 cores
  • Ssd : Kingston 128gb

Kasada biri ön ve arka fan olmak üzere 2 ayrı fan takılı ayrıca ekran kartımın eski bir model olduğunu biliyorum. 2012 de aldığım bir kart. O yüzden sadece problemim ile ilgili yardımlarınızı beklemekteyim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta ısı borulu seramik soğutma var. Açıkçası sorun olacağını sanmıyorum. Şöyle bir tavsiyem var yine de, BIOS güncellemesi sonrası ayarları sıfırla. İster Clear CMOS yap, istersen de Load Optimized Defaults de ama bir sıfırla.

Bir de elle ısı kontrolü ne kadar sağlıklı tartışılır. İnsan eli için 50 derece bile sıcaktır ki bu değer anakart için çok normal. Bence sorun yok kısacası.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı