ASUS SMS Infocomm Yetkili Servis Sorunu

alivefoto

Hectopat
Yer
Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafcı
Merhaba arkadaşlar. Bu konu hakkında mağduriyetimi nereye bildirebilirim? e-Devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvurmam yeterli olur mu? Dava mı açmalı mıyım?Tecrübeli arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim.

ASUS Türkiye yetkili servisi olan SMS İNFOCOMM tarafından ASUS GX502GW laptop bilgisayarımın anakartına sıvı metal macun sızdırılmıştır. (Thermal Grizzly Conductonaut 73W)

Bir ay önce laptopumun yetkili serviste batarya değişimi yapıldı. Servisten thermal macunların sıvı metal macun ile değiştirilmesini rica ettim. Bana sıvı metal macunun benim onlara göndermem gerektiğini bu işlemide 108TL karşılığında yapabileceklerini söylediler.

Bir ay sonra laptopumu ekran arızası için tekrar yetkili servise gönderdiğimde kutu içerisine (Thermal Grizzly Conductonaut 73W) sıvı metal macun ve kağıta yazılmış not bıraktım.

Yetkili servis kendi dikkatsizliğini, hatasını yetki dışı işlem yapılmıştır diyerek kapattı. İşlem öncesi kendilerini yazılı not bırakarak iki kez uyarmıştım. Maalesef korktuğum başıma geldi. Keşke gönderirken video çekseymişim. Yetkili servis sıvı metal macunu anakartıma sızdırarak anakartımın arızalanmasına sebep olmuştur.

Ben onlara sadece ekran paneli arızası olan çalışır vaziyette laptop gönderdim ama onlar sıvı metal macunu anakarta sızdırdıkları için anakarta zarar vermişlerdir.

Kesinlikle bu hata yetkili servise aittir. Benden 15, 208TL anakart ücreti istediler kabul etmedim. Çünkü bu hatayı yetkili servis SMS infocomm yaptı.

İki hafta önce UPS Kargo ile laptopumu bana gönderdiler ama yetkili servis adresi yanlış yazdığı için halen laptop bana ulaşmadı.

ASUS Türkiye tarafımı arayıp bu konu hakkında beni bilgilendirdiğinde şok yaşadım. ASUS Türkiye'den fotoğraf istedim onlarda servisten istedi. Bana gönderilen fotoğrafı gördüğümde bir kez daha şok oldum.

Dikkat ederseniz sıvı metal macunun kutusundan çıkan kulak çöpüne benzer aparatı kullanmışlar, gönderdikleri fotoğrafta görünüyor. Ben onlara kullanılmamış şekilde gönderdim.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.

4732024D-3DED-4024-919C-1F7A95C50D67.jpeg

05DEDE7F-A034-4580-89AD-7B6B93DD05B9.jpeg

Son düzenleme:
Çok riskli bir işlem talep etmişsiniz sıvı metal macunlar iletkenlik özelliği nedeniyle işlem yapılırken aşırı derece hassas olunması gerekir ki, teknik servisin bundan bir haber olduğunu düşünüyorum. Direk her yere bulaştırmışlar anakart RAM her yere temas etmiş, %100 teknik servisin hatası burada yapılacak tek şey bu görsel kanıtlarla tüketici hakem heyetine gitmek olur.

Ne güzel dünya hem müşterinin PC'yi hiç et hem de yetki dışı diye sıyrılmaya çalış, madem yetki dışı o zaman böyle bir şey yapmamız mümkün değil ASUS'un önerdiği termal macunları uyguluyoruz de çık işin içinden.

Kesinlikle haklısınız keşke böyle bir talepte bulunmadan önce smsinfocomm yetkili servis hakkındaki google yorumlarını okusaymışım. Yetkili servisin kendi yaptığı hatadan sıyrılmaya çalışacağı hiç aklıma gelmemişti.

Mağdur olduğumla kaldım malesef bu servis tarafından benim gibi mağdur edilen çok kullanıcı varmış. Mahkemede faydası olurmu bilmiyorum ama yinede ekran görüntülerini aldım.

Almanyada bulunan aşağı linkini eklediğim tamir servisine mail atmayı düşünüyorum tamir olabilir mi diye ama sanmıyorum bu anakart artık çöp gibi.

Almanya tamir linki

Dosya Ekleri

• 1B9026C1-3E06-4200-BDB2-C8D4C4AAD818.jpeg
    1B9026C1-3E06-4200-BDB2-C8D4C4AAD818.jpeg
    46,6 KB · Görüntüleme: 98
  • EA2D5B2C-A5DE-4208-9306-7B4DBB18C77E.jpeg
    EA2D5B2C-A5DE-4208-9306-7B4DBB18C77E.jpeg
    75,4 KB · Görüntüleme: 80
  • B8DC3195-8D13-4F79-92ED-29D3030156FE.jpeg
    B8DC3195-8D13-4F79-92ED-29D3030156FE.jpeg
    93,7 KB · Görüntüleme: 99

Geri