ASUS sorunlu üründe iade yapmıyor

fankitonki

Kilopat
Trendyol üzerinden gpn bilişimden ASUS Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modelini aldım. Laptopun içinden coil whine benzeri bir ses geliyor. Laptop kapalı olduğunda dahi adaptör takılıyken ses gelmeye devam ediyor. Buna ek olarak yaşadığın en büyük sorun rastgele donma. Ekran bulanıklığı, parmak izi okuyucunun düzgün çalışmaması vb. Yaşadıklarımı ekleyerek bir A4 sayfası büyüklüğünde sorunlarım ile birlikte aldığım firma olan gpn bilişime gönderdim. Firma, ASUS yetkili servisine gönderdi. 2021/10/20 tarihinde inceleme işlemlerine başlandı. Bunca soruna rağmen yaşadıklarımın "normal" olduğu söylenerek geri yollandı. İtiraz etmeme ve laptopun tekrar incelenmesini istememe rağmen ürünü aldığım gpn firmasına geri yolladılar. Gpn firması 2021/10/18 tarihinde ellerine ulaştığında tekrar ASUS servisine gönderildi. Cihazla ilgili hiçbir işlem yapmadan ASUS tekrar gpn firmasına yollamış. Şimdiye çoktan iade alınması gereken laptop servis, gpn arasında dolanıp duruyor. Gpn iade ya da değişim raporu olmadan işlem yapmıyor. ASUS ise sorunlu ürüne normal diyor.

Ürünün iadesi ya da değişimi için nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol üzerinden gpn bilişimden ASUS Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modelini aldım. Laptopun içinden coil whine benzeri bir ses geliyor. Laptop kapalı olduğunda dahi adaptör takılıyken ses gelmeye devam ediyor. Buna ek olarak yaşadığın en büyük sorun rastgele donma. Ekran bulanıklığı, parmak izi okuyucunun düzgün çalışmaması vb. yaşadıklarımı ekleyerek bir A4 sayfası büyüklüğünde sorunlarım ile birlikte aldığım firma olan gpn bilişime gönderdim. Firma, ASUS yetkili servisine gönderdi. 2021/10/20 tarihinde inceleme işlemlerine başlandı. Bunca soruna rağmen yaşadıklarımın "normal" olduğu söylenerek geri yollandı. İtiraz etmeme ve laptopun tekrar incelenmesini istememe rağmen ürünü aldığım gpn firmasına geri yolladılar. Gpn firması 2021/10/18 tarihinde ellerine ulaştığında tekrar ASUS servisine gönderildi. Cihazla ilgili hiçbir işlem yapmadan ASUS tekrar gpn firmasına yollamış. Şimdiye çoktan iade alınması gereken laptop servis, gpn arasında dolanıp duruyor. Gpn iade ya da değişim raporu olmadan işlem yapmıyor. ASUS ise sorunlu ürüne normal diyor.

Kısacası ASUS ne beklersinizki ASUS pişmanlıktır Türkiye servisleri rezalet berbat ötesi müşteri menmuniyetini bilmeyen müşteri hizmetleride umursamaz.

Asus teknik servis böyle malesef. Bence hiç onlarla uğraşmayın ve en kısa zamanda THH'ye başvurun. Üründeki problemden eminseniz iade olacak mecburen.

Trendyol üzerinden gpn bilişimden ASUS Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modelini aldım. Laptopun içinden coil whine benzeri bir ses geliyor. Laptop kapalı olduğunda dahi adaptör takılıyken ses gelmeye devam ediyor. Buna ek olarak yaşadığın en büyük sorun rastgele donma. Ekran bulanıklığı, parmak izi okuyucunun düzgün çalışmaması vb. yaşadıklarımı ekleyerek bir A4 sayfası büyüklüğünde sorunlarım ile birlikte aldığım firma olan gpn bilişime gönderdim. Firma, ASUS yetkili servisine gönderdi. 2021/10/20 tarihinde inceleme işlemlerine başlandı. Bunca soruna rağmen yaşadıklarımın "normal" olduğu söylenerek geri yollandı. İtiraz etmeme ve laptopun tekrar incelenmesini istememe rağmen ürünü aldığım gpn firmasına geri yolladılar. Gpn firması 2021/10/18 tarihinde ellerine ulaştığında tekrar ASUS servisine gönderildi. Cihazla ilgili hiçbir işlem yapmadan ASUS tekrar gpn firmasına yollamış. Şimdiye çoktan iade alınması gereken laptop servis, gpn arasında dolanıp duruyor. Gpn iade ya da değişim raporu olmadan işlem yapmıyor. ASUS ise sorunlu ürüne normal diyor.

Kendilerine bende 2019 seri çıkışlı fabrikadan bozuk çıkan RX 5700 XT mi yazdım.

Vida yolladılar değiştir dediler, yaptım performans düşüktü ama ısılar iyiydi geri yolladım ürün problemsiz dendi geri yollandı. Online eğitim var diye uğraşamadım hem kardeşim hem ben mağdur olmayalım diyerek. Bir sene geçti ısınma sorunu geri geldi sorunum hala çözülmedi. Şu an junction temp (çip ortası maksimum ısı) saniyede 110C ulaşıyor rezalet performans alıyorum ekran kartını test etmem zaten imkansız kendini underclockluyor.

ASUS güvenilir bir şirket değil, artık benim gözümde, ekran kartları fiyatları inmeyi başlarsa 3080'im emin olun ASUS olmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı