Asus Teknik Servis Rezaleti

Onur Bey

Hectopat
Yer
İzmir
Yaklaşık 4 ay önce "Sebil Bilgisayar" firmasından Asus GTX 970 almıştım. Fanlarından birisinde arıza çıktı ve teknik servise gönderdik. Tamı tamına 3 hafta sonra ürünüm bana üzerinde hiçbir oynama yapılmamış halde geldi. "Ürünün sağlam" deyip yolladılar. Çok sinirlendim. Fanlar %40 devirde bile takır tukur ses yapıyorken bu adamlar nasıl sorun bulamadı, anlamıyorum. Ürün, gönderdiğim poşette geldi. Şimdi ben ne yapayım? Garantiye tekrar mı yollayayım, yoksa Tüketici Hakem Heyeti'ne mi başvurayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı servisle sorunu bende yaşadım kart en son bilirkişiye gitti orada aarıza çıkarmayınca ben haksız oldum bugün karar elime ulaştı 15 gün içinde itiraz hakkım varmış fakat asıl sorun şu kartı büyük itimal fırınlayıp yollamışlar bunun ispatını yapamıyoruz nereden biliyorsun diyeceksin bu ilk servisi değil kartın ilk yolladığım sırada onarıldı ibaresi vardı ama 1 sene sonra aynı hatayı verdi ekranda yeşil çizgiler çıkarak tahminim bu son yolladığım sırada aynı işllem yapıldıçok geçmeden aynı hatayı verir ben sorunu çözemedim umarım siz çözersiniz ama işin arkasını bırakmayacağım er geç ispat edeceğim

Klasik Asus Türkiye.
Asus almaya tövbe ettim ben de. Size tavsiyem video çekiniz ve o şekilde gönderiniz. Videoyu da nasıl isterlerse o şekilde ulaştırınız. Mail ya da CD yoluyla. O zaman sorun yok deme şansları kalmıyor.

Ayrıca servise ulaştıktan sonra 7 ya da 8. iş gününde arayıp; 10 gün içinde yapamayacaksanız muadil bir ürün veriyorsunuz son durum nedir diye sorun. Muhtemelen ürününüz yapıldı ya da değişim kararı verildi diyeceklerdir. Ama baktınız olmuyor asla geri adım atmayınız. Muadil ürün isteyiniz. Seve seve vermek zorundalar. Çamlıca'daki serviste bu yazı var. Yapamazsak 10 gün içinde benzer ürün veririz yazıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı