Asus teknik servis sağlam anakartı bozdu

233673

Hectopat
Merhaba arkadaşlar kullandığım Asus Prime Z370-A model anakartım RGB ışıkları yanmadığı için servise gönderdim gönderirken anakartı statik poşetinin içine koyup orjinal kutusuyla gönderdim serviste tamiri yapılım gönderildi kutuyu açıp baktığımda anakartı statik poşet olmadan kutuya koymuşlar anakartın arka braketinide anakartın üzerine koyup o şekilde göndermişler kargoda gelene kadar kutu içindeki arka braket anakarta çarpa çarpa gelmiş Asus müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım servisten gönderildiği an kutulama sırasında çekilen resimlerin servisten isteneceğini belirttiğim durumun gerçekten olup olmadığına bakacaklarını söylediler 2 gün bekledim dönüş yapılmayınca bende sistemi topladım çalıştırdım sorun yoktu ama bir süre sonra bilgisayarda donmalar başladı reset attığımda görüntü gelmiyordu bende ekran kartını söktüm servise göndermek için çünkü ekran kartında Coil Whine sorunu vardı sonrasında anakartın onboard monitör çıkışını kullanmayı denediğimde hiç görüntü alamadım (bunlar 1 aylık süreçte yaşanıyor) tekrar Asus müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım ve önceki servis şikayetimide belirttim dediklerine göre servis hala kutulama sırasında çekilen görüntüleri göndermemiş tekrar bununla ilgili servisten bu görüntüleri talep ettiler ve benden anakartı tekrar servise göndermemi söylediler bende tekrar gönderdim 1 2 gün sonra netten tamir durumuna baktığımda ücret çıkarıldığını gördüm tekrar müşteri hizmetlerini arayıp bu neyin ücreti diye sorduğumda bana CPU pinlerinde yamuk, kopuk pinlerin olduğunu ve bunun kullanıcı hatası olduğunu söylediler bende kesinlikle kabul etmediğimi servisin hatası olduğunu belirttim ve bununla ilgili şikayetiminde olduğunu hatırlattım bunun üzerine şikayetimi inceledi ve servisten görüntülerin geldiğini dediğim gibi anakartı statik poşeti olmadan kutuya koyduklarını arka braketin anakartın üzerine öylece koyularak gönderildiğini söyledi bende neden böyle birşey yaptıklarını sorduğumda verdikleri cevap şaka gibi anakartı statik poşetine koyduklarında kutuya sığmamış böyle bir saçmalık olabilirmi o statik poşet anakartın orjinal poşeti ben gönderirken nasıl sığdı dediğimde cevap veremedi yani anlıyacağınız kendilerinden kaynaklı bir hatayı bana ödetmeye çalışıyorlar ben kesinlikle kabul etmediğimi beni bu konuda mağdur ederseniz THH şikayetimi yapacağımı söyledim ve kapattık telefonu şimdi kontrol ettiğimde paylaştığım resimdeki gibi gözüküyor öncesinde de onarım tamamlandı son testler yapılıyor yazıyordu tamir etmişlermi yoksa etmemişlermi anlayamadım ve bu konuda THH şikayeti yapsam kazanma ihtimalim varmı? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20200131_161319.jpg
    20200131_161319.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
THH senden de görsel kanıt isteyecektir bu konuda çok deneyimim yok ama karışık bir vaziyet.

Kardeşim okurken nefesim kesildi resmen. Beynim çorba oldu keşke noktalama kullansaydın. THH yolu görünmüş bence.

Yazarken benimde beynim çorba oldu gerçektende karışık bir durum.

THH senden de görsel kanıt isteyecektir bu konuda çok deneyimim yok ama karışık bir vaziyet.

Aynen kanıt gerekiyor elimde kanıt olarak anakart tamirden geldiği zamanki özensiz göndermeleri servis raporu var ayrıca müşteri hizmetlerindeki konuşma kayıtları ve şikayetim var bunlar servisten talep edilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı