ASUS TF701T Şarj Süresi

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Arkadaşlar Asus TF701T tabletini aldım. Kafamı kurcalayan şey şarj konusu klavye ünitesi olmadan 13 saat şarjının gittiği söyleniyor. Fakat ben cihazı otomatik ekran parlaklığı ve en uygun güç modunda kullanırken ve sadece Google Chrome kullanırken 2 saatten kısa sürede %100den %65'e geriledi bu durum teknik özelliklerine göre normal mi yoksa cihazda sıkıntı mı var ? Teknik özellikleri yazdım. @Ali Güngör , abi sen inceledin cihazı kısaca bilgi verirsen sevinirim.
  • 2560 x 1600 300 ppi Ultra-yüksek çözünürlük
  • NVIDIA® Tegra® 4 platformunda ARM Cortex A15 dört çekirdekli işlemci ve 72 çekirdekli GeForce® grafik işlemci
  • USB 3.0 ile on kat daha yüksek veri aktarımı
  • SonicMaster teknolojisi ile üstün ses
  • Wi-Fi 802.11a / b / g / n ve Miracast desteği
  • 17 saate varan pil ömrü (Tablet + İstasyon)

@Recep Baltaş , @Ali Güngör , konuyla ilgili yardımcı olur musunuz cihazı servise göndermeme gerek var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet bağlantı noktasına uzaklığın biraz rol oynar ancak ekran parlaklığı ve uygun güç modundayken şarjı tamamen bitene kadar kaç saat gidiyor buna bakman gerekiyor. 2 Saatte yüzde 40 gittiyse saatte yüzde 20 götürüyor dediğin zaman bazen yanılabiliyorsun. Zira Android'de kalan pil ömrü ölçümü her zaman doğru olmuyor.

Yeni aldıysanız pilin bi kendine gelme süresi var 1 hafta sonra düzelmesi lazım.
@Ozan Demir , evet bataryaların kendine gelmesi konusunu biliyorum onu bekliyorum hani kullanayım değişme olmazsa servise gönderip baktırıcam. İnceleme videolarına kıyasla düşündüm arada ciddi fark olduğunu gözlemledim. tesleri uçak modunda yapmışlar yani hiçbir bağlantı olmadan benim cihaz sürekli wifii de acaba ondan mı kısa gidiyor. ?

@Ozan Demir , evet bataryaların kendine gelmesi konusunu biliyorum onu bekliyorum hani kullanayım değişme olmazsa servise gönderip baktırıcam. İnceleme videolarına kıyasla düşündüm arada ciddi fark olduğunu gözlemledim. tesleri uçak modunda yapmışlar yani hiçbir bağlantı olmadan benim cihaz sürekli wifii de acaba ondan mı kısa gidiyor. ?
Wifi açıkken zaten su gibi emer şarjı. Ondan da olabilir.

ASUS TF701T için inceleme videomuz var, önce onu paylaşayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biz test ederken WiFi açıktı, normal kullanımda da 8 saat civarında rahatlıkla kullandık. Elbette test ürünü birkaç yer gezmişti, bir haftalık normal kullanımında ölçüp tekrar paylaşırsan sevinirim. İlk başlarda bir ton arkaplan veri bağlantısı, güncelleme kontrolü vb de sisteme yükleniyor bir süre sonra stabil hale geliyor. Sorunluysa zaten bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır.

ASUS TF701T için inceleme videomuz var, önce onu paylaşayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biz test ederken WiFi açıktı, normal kullanımda da 8 saat civarında rahatlıkla kullandık. Elbette test ürünü birkaç yer gezmişti, bir haftalık normal kullanımında ölçüp tekrar paylaşırsan sevinirim. İlk başlarda bir ton arkaplan veri bağlantısı, güncelleme kontrolü vb de sisteme yükleniyor bir süre sonra stabil hale geliyor. Sorunluysa zaten bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Abi izlemediğim videonuz yokki zaten :) Biraz kullanayim sonucu yazarim. Tesekkurler

Wifi açıkken zaten su gibi emer şarjı. Ondan da olabilir.
Size de tesekkurler @Ozan Demir :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı