ASUS TP500LB Laptop Adaptörünü fişe takınca kıvılcım çıkması

bgctwi

Hectopat
Arkadaşlar ASUS TP500LB sahibiyim. Bu bilgisayarın adaptörünü fişe takınca baya kıvılcım çıkarıyor topraklı bu arada priz. Bilgisayarı da fişe taktığımda adaptörün prize bağlı olduğu kısımdan 5-10 dk'da bir elektrik cızırtısı geliyor. Bu durum bilgisayara zarar verir mi ne yapmalıyım?
@Recep Baltaş @Nazım Paşa

Son düzenleme:
Hocam kıvılcım çıkıyorsa sakın ha sakkın o adaptörü pc nize takmayın :D

BEnim anakartımı yaktı bu tarz bir durum :(
Aletin de anakartını bulamadım pert oldu Samsung'cuğum :(

Hocam kıvılcım çıkıyorsa sakın ha sakkın o adaptörü pc nize takmayın :D

BEnim anakartımı yaktı bu tarz bir durum :(
Aletin de anakartını bulamadım pert oldu Samsung'cuğum :(
Ya bu orijinal adaptör çakma olsa zaten paylaşım yapmam. Prize takıyorum başlangıçta kıvılcım çıkarması normal eski bilgisayarımın adaptörüde öyleydi. Ama bilgisayarı adaptöre bağlayınca arada adaptörden cızırtı sesi geliyor ve cidden sinir bozucu.

Ya bu orijinal adaptör çakma olsa zaten paylaşım yapmam. Prize takıyorum başlangıçta kıvılcım çıkarması normal eski bilgisayarımın adaptörüde öyleydi. Ama bilgisayarı adaptöre bağlayınca arada adaptörden cızırtı sesi geliyor ve cidden sinir bozucu.
Hocam benimki de orjinaldi. Çevresine bakın kabloda kopukluk vs var mı? Bağladığınız fişte de sorun olabiliyor. Akım korumalı uzatma da kullanmayı unutmayın nacizane tavsiyem. Ucuz parçalar değil bunlar .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı