ASUS TUF 3 RX 5600 XT fanı dönmüyor

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi ekran kartımın fanı dönmüyor. Oyunlarda vs 56 derecede serin çalışıyor ancak baktım ki fanlar dönmüyor. Ben de endiselendim, neden böyle olabilir diye MSI Afterburner'da indirdim ancak oradan artırdığımda fan yine çalışmadi, ara sıra fanlar çalışıyor çünkü Radeon oyun programında bazen RPM artıyor, bilgisi olan var mı? Neden fanlar çalışmıyor diye. İyi forumlar...

Ekran kart modeli: ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC Evo 6 GB GDDR6.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kart bende de var fanlar teknolojisi dolayısıyla ekran kartı 60 dereceye gelene kadar dönmez. Bu da sıfır desibel teknolojisi olarak geçiyor.
furmark teste soktum az önce 55 de çalışmaya başladı ancak oyunlarda çalışmıyor nedense 60'a sabitlediğim için yük binmediği için mi acaba ?
60 derece altında fan açmaz. Bir sorun yok yani, merak etmeyin.
metro oynuyorum 53 de bile çalışıyor ama gta da çalışmıyor niye ? gta da vsync açık oynuyorum o yüzden mi acaba

FurMark teste soktum az önce 55'de çalışmaya başladı ancak oyunlarda çalışmıyor nedense 60'a sabitlediğim için yük binmediği için mi acaba?

Metro oynuyorum 53'de bile çalışıyor ama GTA'da çalışmıyor niye? GTA'da V-Sync açık oynuyorum o yüzden mi acaba?

V-Sync açıkken FPS 60'a sabitlenir, bu nedenle ekran kartı olabildiğince az yorulur(sizin ekran kartınızdan bahsediyorum). Bu nedenle fanlarınız 60 derece üstüne çıkmadığı için çalışmıyor olabilir.

V-Sync açıkken FPS 60'a sabitlenir, bu nedenle ekran kartı olabildiğince az yorulur(sizin ekran kartınızdan bahsediyorum). Bu nedenle fanlarınız 60 derece üstüne çıkmadığı için çalışmıyor olabilir.
bende öyle düşündüm ama acaba fanlar mı bozuk diye içimden geçiyor bir test etmek istiyorum edemiyorum sadece metro 2033 oynarken döndüğünü görüyorum oda %99 kullanıyor ondan dönüyor furmark testinde de dönüyor oda %99 acaba %99 olmayan oyunlarda vs dönmüyor mu

Bende öyle düşündüm ama acaba fanlar mı bozuk diye içimden geçiyor bir test etmek istiyorum edemiyorum sadece metro 2033 oynarken döndüğünü görüyorum oda %99 kullanıyor ondan dönüyor FurMark testinde de dönüyor oda %99 acaba %99 olmayan oyunlarda vs dönmüyor mu?
V-Sync kapatıp GTA oynamayı dene. Yeni seri TUF'larda akıllı fanlar var. Ya da MSI Afterburner kullanarak fanı istediğin derecede açılmasını ayarlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı