ASUS TUF 3060 Ti fanlari yüksek hızda çalışıyor

bynarkoz

Hectopat
Yaklasık 2 ay önce aldıgım sıfır ekran kartı. Format atıldıktan 2 gun sonra fanları boşta bile sürekli fan hızı %53 1000 RPM de çalışıyor. Bikaçkez konu açtım çözüm bulamadım. MSI Afterburner kuruyorum fanları ayarlamaya calısıyorum ama belli bir sıcaklıkta çalışıyor ama belirledigim sıcaklık üzerine cıktıgında ekran kartı fan hızını yükseltmıyor. Sürekli belirledigim RPM de dönüyor. Bu ekran kartı sorunlumu acaba ekstra olarak ekran kartından coil whine sesi geliyor. Sizce ekran kartı arzalı mi? Tek problem fanların çalışması. Performans olarak gayet iyi.

Benim aldığım ilk seri TUF RX 5700'de de böyleydi. Hiçbir şekilde düzeltemiyordunuz. O yüzden BIOS sürümü çıkarmışlardı, SILENTBIOS diye bir şey. Fakat orda ki sorunda ısındığında tam anlamıyla soğutamıyordu. Sattım kurtuldum. Eğer bir çözüm bulamazsan ASUS'un sitesine girerek ekran kartın için silent BIOS çıkarmışlar mı bak, yoksa garantiye başvur derim. TUF serilerin ilki hep sorunlu oluyor zaten.

Benim aldığım ilk seri TUF RX 5700'de de böyleydi. Hiçbir şekilde düzeltemiyordunuz. O yüzden BIOS sürümü çıkarmışlardı, SILENTBIOS diye bir şey. Fakat orda ki sorunda ısındığında tam anlamıyla soğutamıyordu. Sattım kurtuldum. Eğer bir çözüm bulamazsan ASUS'un sitesine girerek ekran kartın için silent BIOS çıkarmışlar mı bak, yoksa garantiye başvur derim. TUF serilerin ilki hep sorunlu oluyor zaten.
kartın üzerinde dedıgınız bı tus var silent ve performans

Tamam performansta olduğu için sürekli fan çalışıyor olabilir, diğer modları da dene biraz zaman geçir sonra sorunun devam ederse tekrar burdan yardımcı olmaya çalışırız.
Şuan reset attım Fanlar dönmüyor.Boşta fanlar çalışmadıgı için 12 13 derece yükseldi. aıda64 ile 2 dk sitres testi yaptım 55 derecede belirtilen sıcaklıkta fanlar devreye girdi sorun o tusmus. Simdi farkettim testi bıtırınce sıcaklık 40 derece falan dustugunde fanlar gene aynı devırde calısıyor. Gene durmadı fanlar

Geri
Yukarı