ASUS TUF 506he düşük performans

yildizo21

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Son 3-4 gündür bu konu kafamı kurcalıyor. Zaten çok kararsız bir insanım. Biraz yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarı oyun perf. Harici çok beğendim. Sarjı, tasarımk, taşınılabilirliği vs.
oyunlarda ise fiyatının ve donanımın hakkını veremiyor. 6Klık bir Monster laptop da aynı neredeyse.
i5 11400h.
8 GB Single Channel RAM.
3050 Ti.
Valorant yüksek veya düşük ayar fark etmez 1920x1080 de 70-90-100-110 (4:3 oynayınca biraz daha artıyor. Zaten 4:3(genişletilmiş) oynamayı tercih ediyorum ama yine düşük FPS)
GTA 45-50 civarı resmen hayal kırıklığı.(GPU kullanımı çok nadir %99 oluyor)
CS çok daha fazla olması lazım ama 150 200 civarı hatta silah yarışı modunda 100'ün altına düşüyor kısa süre bazen.

Çoğu alan aynı problemi yaşamış. RAM taktırıp yazan fazla kişi göremedim. Taktırıp gerçekten performansı arttı diyen kişi de var, CS ve Valorant'ta değişmedi, GTA da arttı diyen de var. Çok kararsızım.
RAM'ı sonra taktırabileceğim için iade hakkım bitecek.
Sizce direkt iade mi edeyim yoksa RAM eklemesi beni kurtarır mı?
Bu fiyat bandında tek hoşuma gitmeyen HP Pavilion'lar ve Monster var.

Dosya Ekleri

• 20210911_204802.jpg
    20210911_204802.jpg
    242,2 KB · Görüntüleme: 18
  • 20210912_155312.jpg
    20210912_155312.jpg
    411,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu forumda gördüğüm ya 2 ya 3. kişisiniz bu durumu yaşayan. 1 saat önce yine bir arkadaş sizinle ayni durumdaydı. O kısa zaman içinde RAM takıp yazmaya çalışacağım demişti. Sistemi de ASUS TUF 506he idi, sizinkiyle aynıydı yani. İsterseniz o arkadaşı bekleyin, isterseniz siz RAM takviyesi deneyin ya da direk iade edin size kalmış.
%90 tek kanallı ramler yüzünden fps durumunuz böyle, çok yaşayan var bu sorunu maalesef. Yardımcı olmak için linkleri atıyım buraya.
Link: RTX ekran kartlı laptoplardaki FPS düşüşünün çözümü
Link2:ASUS ROG STRIX G15/17 FPS düşüşü

Son düzenleme:
Hocam bu forumda gördüğüm ya 2 ya 3. kişisiniz bu durumu yaşayan. 1 saat önce yine bir arkadaş sizinle ayni durumdaydı. O kısa zaman içinde RAM takıp yazmaya çalışacağım demişti. Sistemi de ASUS TUF 506he idi, sizinkiyle aynıydı yani. İsterseniz o arkadaşı bekleyin, isterseniz siz RAM takviyesi deneyin ya da direk iade edin size kalmış.
%90 tek kanallı RAM'ler yüzünden FPS durumunuz böyle, çok yaşayan var bu sorunu maalesef. Yardımcı olmak için linkleri atayım buraya.
Link: RTX ekran kartlı laptoplardaki FPS düşüşünün çözümü
Link2:ASUS ROG STRIX G15/17 FPS düşüşü

Teşekkürler
Tam ya RAM ekleyeceğim diyorum bu sefer de eklememiş, benimle aynı özelliklere sahip olan arkadaşların mesela GTA da 60'ın altına düşmediğini öğrendim.

Geri
Yukarı