ASUS TUF A15 çok ısınıyor

jarwis58

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF A15 Ryzen7 6800h RTX3050 çok fazla ısınıyor. Sözde yeni modelde ısınma sorununu çözdük diyorlardı bir şey değişmemiş. Bir laptop CoD MW2 de 90 derece olur mu? Fanlar Turbo'da çalışırken. Oyundan çıkınca 20 saniye içinde 50-55 derecelere kadar düşüyor ama oyundayken çok sıcak oluyor işlemci, ekran kartıda daha 70i geçtiğini görmedim.

Uton

Megapat
Makaleler
3
Bende de ASUS G15 var, AAA oyunlarda benzer sıcaklıkları alıyoruz. TUF serisine zaten ısınıyor diyorlardı, yine de çok anormal sayılmaz bu dereceler.

KRALCAN

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Şöyle bir baktım, genel olarak o cihazda o işlemci 80-90 derece arası çalışıyor. Zaten TUF serisi asla soğutma performansı olarak öne çıkan bir seri olmadı, o ünvan ROG serisine aitti her zaman. Kaldı ki işlemcinde hayvansal bir işlemci, güçlü ve doğal olarak güç çekiyor ve bu da ısınmasına sebep oluyor. Önemli olan performansını kesmemesi fakat o dereceler normal dereceler.

Dohc Vtec

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Turbo moduna alırsanız daha çok ısınır, silent modda oynayın. Sıcaklıklar normal bu arada mevsim, islemci gücü ve kasa soğutmasına bakılınca.

alkinguler

Picopat
Daha fazla  
6800h için 90 derece çok değil. 100 derece civarında ısı görmüyorsanız 90-95 derece civarındaki ısılar yük altındaki işlemciler için normal artık. Çünkü çok kısıtlı bir alana bu kadar performansı sığdırınca ister istemez ısınmadan kaçış olmuyor.

CANERION

Kilopat
Daha fazla  
Hocam donanım çok güçlü ve çok küçük bir alanda toplanmış halde laptopta bu sorunun net çözümü kaliteli ve yüksek bir soğutucu ve yanına da klavye fare alarak cihazdan uzakta oynamak ciddi anlamda faydalıdır. Daha ne yapabilirim diyorsan oyunda V-Sync aç DLSS kullan bunlar da oyunu sabit FPS de oynamanı ve az kaynak kullanarak ısıyı da daha altta tutmanı sağlar. Daha etkili başka çözüm olduğunu düşünmüyorum.

Yukarı