ASUS TUF A15 Gaming laptop için soğutucu gerekli mi?

sugoma

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF A15 Gaming laptop için altına soğutucu almam gerekir mi yoksa çok gerekmez mi? Daha önce laptop kullanmadım.

laptopun altına bir kitap veya yükseltici birşey koyarsanız daha kolay hava akışı olur

ASUS TUF A15 Gaming laptop için altına soğutucu almam gerekir mi yoksa çok gerekmez mi? Daha önce laptop kullanmadım.

Vallahi benim Excalibur G770 var isiniyor bayağı ilk defa laptop aldiydim çok korktum dedim 85 derece ne sonra arkasına kitap falan koydum aşağıdan hava aliyormus yanlardan almiyormus sende arkasına kitap koy aşağıdan hava alır hepsi yanlardan varsa ya da arkadan atar.

Soğutucusuz neredeyse ılık sayılabilecek ortamda 83-85 derece arasına çıkıyor CPU. Yaz aylarında özelikle klimasız ortamlarda sorun yaşanabilir. Bence laptop soğutucusu gerekli. Fakat laptopta maalesef port sayısı 2. Mause da kullanıyorsanız boşta port kalmayacaktır. Fazladan port ihtiyacınız varsa ve çoğaltıcınız yoksa, buna göre soğutucu seçiminizi yapmanızı öneririm.(Bazı soğutucu modellerinde harcanan USB portunu tolere edebilmek adına yanında veya arkasında USB girişi bulunmakta.)

Yeni konular

Geri
Yukarı