ASUS TUF B450 GAMING Plus BIOS eski sorunu

Ege232

Centipat
BIOS eski diyor, UEFI değil. Ben bunu düzeltmek istiyorum da. ASUS TUF B450 GAMING Plus anakartım var, acaba nasıl yapabilirim?

Bios update edebilirsiniz fakat sorun tam olarak nerede çıkıyor?
Güncelleme yapar iken ve bu ramleri çalıştırınca ntoskrnl.exe windows 10 hatası alıyorum 3. ram i ekleyince
Güncelleme yapar iken ve bu ramleri çalıştırınca ntoskrnl.exe windows 10 hatası alıyorum 3. ram i ekleyince
2x4 üzerine 4 gb ekleyince ntoskrnl.exe hatası alıyorum ve pc açılmıyor bir de güncelleme yapmada sıkıntı çekiyorum

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    30 KB · Görüntüleme: 65
BIOS 1823 sürümünü indirdiniz? Flash bellek FAT32 formatında mı?
Evet öyle en son sürüm ve fat32 formatında güncelledim biosumu ama bios eski diyor ve yeni aldığım rami takınc sorun çıkartıyor bazen de windows güncelleştirmesinde sıkıntı yaşıyorum.bıosu Uefı diye birşey olarak güncellemedim acaba ondan olabilir mi? anakartım destekliyor mudur sizce

Evet öyle en son sürüm ve fat32 formatında güncelledim biosumu ama bios eski diyor ve yeni aldığım rami takınc sorun çıkartıyor bazen de windows güncelleştirmesinde sıkıntı yaşıyorum.bıosu Uefı diye birşey olarak güncellemedim acaba ondan olabilir mi? anakartım destekliyor mudur sizce
Sorununu tam anlayamadım siz tam olarak nerede sorun yaşıyorsunuz? BIOS güncellerken mi? Güncel BIOS sürümünüz nedir?

Sorununu tam anlayamadım siz tam olarak nerede sorun yaşıyorsunuz? BIOS güncellerken mi? Güncel BIOS sürümünüz nedir?
BIOS Sürümü/Tarihi American Megatrends Inc. 1823, 15.10.2019
bios sürümü ve windowsum Uefı değil.
2x4gb ramimim üzerine 4gb ram takınca mavi ekran alıyorum.
Windows güncelleştirmelerinde hata alıyorum

BIOS Sürümü/Tarihi American Megatrends Inc. 1823, 15.10.2019
bios sürümü ve windowsum Uefı değil.
2x4gb ramimim üzerine 4gb ram takınca mavi ekran alıyorum.
Windows güncelleştirmelerinde hata alıyorum
Bellek arızalı olabilir Memtest86 yaptınız mı?
Bu anakartın UEFI BIOS özelliği olmaması mümkün değil. Windows UEFI olarak kurabilirsiniz.

Bellek arızalı olabilir Memtest86 yaptınız mı?
Bu anakartın UEFI BIOS özelliği olmaması mümkün değil. Windows UEFI olarak kurabilirsiniz.
Bilmiyorum belleği daha yeni aldım 4gb daha geçen gün geldi kutuda benchmark test soktum düzgün çalışıyor dedi oyuna da girdim bir sorun yoktu
Bilmiyorum belleği daha yeni aldım 4gb daha geçen gün geldi kutuda benchmark test soktum düzgün çalışıyor dedi oyuna da girdim bir sorun yoktu
ayrıca belleği tek başına da denedim sorunsuz çalışıyor yani

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı