ASUS TUF B450 PLUS GAMING sistemin aniden kapanması

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Dostlar Sapphire Nitro+ RX 590 SE ekran kartım, Ryzen 5 3600 işlemcim, 16 GB RAM'im, 1 TB + 160 GB HDD'im, ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakartım ve Rampage 650W 80+ bronz güç kaynağım var. Kullandığım kasa da Rampage Falcon-X. Bu bilgisayar belli bilirsiz bir anda kapanıyor. Dün gece warhammer vermintide 2 oynamayı denedim 30-40 dakika sonra kapandı. Yine o gece sabaha kadar oyun indirmesi yaptım ve kapanmadı. Sabah bir daha Dark Souls 3 oynamayı denedim yine daha oyunun sinematiği gelmeden bile kapandı. 3 kere Vatan Bilgisayar'a götürdüm. İşlemcim R5 2600 idi arızalanmış iade ettiler ücretini bende 3600 aldım RAM'lerimin ikisi de arızalanmış onları da değiştirdiler. Ekran kartı ve anakart 2 kere servisine gitti onlarda sağlam. PSU ise 1 kere servise gitti o da sağlam ve yük testlerinden geçmiş bir şekilde bulundu. Bilgisayar ısınmıyor da MSI Afterburner ile takip ettim işlemcim ve ekran kartım oyunlarda 65 dereceyi geçmiyor ben sorunu çözemiyorum artık size başvurmaya karar verdim. Bu arada bilgisayar 4-5 kere formatlandı yine düzelmedi. Sorunun videosunu aşağıya koydum. Videonun 15.saniyesinde ekran siyah oluyor yine birkaç saniye sonra ekranın sol üstünde HDMI yazıyor sonra tekrardan siyah oluyor ve ne kadar beklersem bekleyeyim tepki vermiyor bilgisayar. Not: Bilgisayarın fanları ekran siyah olduktan sonra bile kapanmıyor ne kadar beklersem bekleyeyim hep çalıştı. Umarım yardımcı olabilirsiniz. @Yener K. @enes.wtp @Sylveon
Not: Bilgisayarı 1.5 yıldır kullanıyorum son aylarda böyle yapmaya başladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı