Çözüldü ASUS TUF B450 Plus II ve AMD X4 950 uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheTriads

Centipat
Selam, ASUS TUF Gaming B450 Plus ll anakart aldım. Bu işlemciyi anakartta BIOS ayarı yapmadan kullanabilir miyim? Yoksa BIOS sürümü ayarlamak gerekiyor mu? Gerekiyorsa da bu işlemi nasıl yaparım?

İyi forumlar.

Çözüm
AM4 soket diyor. Ama anakartın kendi sitesinden CPU desteğine bakınca AMD X4 950'yi göremiyorum.

AM4 soket diyor. Ama anakartın kendi sitesinden CPU desteğine bakınca AMD X4 950'yi göremiyorum.

Bu arada şimdi baktım evet uyumlu imiş. B350 ve B450 anakartlarda çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Teşekkür ederim yardımın için. Akşam deneyeceğim.

Merhaba hocam,
Anakart bugün geldi işlemciyi taktım uzay montaj Power SW uçlarına dokunuyorum fakat hiçbir hareketlilik yok. Bundan önce de MSI B450 Gaming Plus vardı. Aynı şekilde uzay montaj kurmuştum ve yine tornavida ile açmaya çalıştığım da tepki yoktu. Anakart sıkıntılıdır diye iade etmiştim. Bu anakartta bugün geldi ve onda da aynı olay var Power SW'ye dokununca çalışmıyor. Bir bilgin var mı acaba?

Son düzenleme:
Merhaba hocam,
Anakart bugün geldi işlemciyi taktım uzay montaj Power SW uçlarına dokunuyorum fakat hiçbir hareketlilik yok. Bundan önce de MSI B450 Gaming Plus vardı. Aynı şekilde uzay montaj kurmuştum ve yine tornavida ile açmaya çalıştığım da tepki yoktu. Anakart sıkıntılıdır diye iade etmiştim. Bu anakartta bugün geldi ve onda da aynı olay var Power SW'ye dokununca çalışmıyor. Bir bilgin var mı acaba?

İşlemcide bir problem olmadığına emin siniz değil mi? Eğer bağlantıları doğru yaptıysanız. Sorun büyük ihtimalle işlemcide. İşlemciyi B450 anakart çalıştıranlar vardı forumda. B350 anakart ile kullananlarda vardı. BIOS güncellemesi yapmayı deneyin. Ya da başka bir işlemci temin ederek deneyin.

Merhaba hocam,

Görüntü alamama sebebini buldum hocam. Yabancı kaynakları gezdiğimde şunu buldum.

"It is an AM4 socket CPU but it does not show up on the supported CPU list for that motherboard. If you haven't purchased that CPU'i would not recommend it."

Yani diyor ki bu işlemci AM4 soket lakin B450 anakartlarda destek ne yazık ki yok. BIOS tanımıyor. Forumdakiler B350 ile çalıştığı için B450'nin de çalışacağını düşünmüşler. Ama bu işlemcinin en fazla takılabileceği anakart B350 ne yazık ki. İşlemciyi satıp Aslında R5 1600 AF alınabilir.

Son düzenleme:
İşlemcide bir problem olmadığına emin siniz değil mi? Eğer bağlantıları doğru yaptıysanız. Sorun büyük ihtimalle işlemcide. İşlemciyi B450 anakart çalıştıranlar vardı forumda. B350 anakart ile kullananlarda vardı. BIOS güncellemesi yapmayı deneyin. Ya da başka bir işlemci temin ederek deneyin.

Görüntü alamama sebebini buldum hocam. Yabancı kaynakları gezdiğimde şunu buldum.

"It is an AM4 socket CPU but it does not show up on the supported CPU list for that motherboard. If you haven't purchased that CPU'i would not recommend it."

Yani diyor ki bu işlemci AM4 soket lakin B450 anakartlarda destek ne yazık ki yok. BIOS tanımıyor. Forumdakiler B350 ile çalıştığı için B450'nin de çalışacağını düşünmüşler. Ama bu işlemcinin en fazla takılabileceği anakart B350 ne yazık ki. İşlemciyi satıp aslında R5 1600 AF alınabilir.

Hocam çok teşekkür ederim. Akşam deneyeceğim. Ryzen 3 1200 ile çalışır o halde değil mi daha yeni sonuçta.

Geri
Yukarı