ASUS TUF B450 PLUS vs ASUS TUF B450 PRO GAMING

Kerem Ozy

Hectopat
Merhaba;
Ben yeni sistem toplayacağım arkadaşlar ASUS markasının aynı modelde 2 farklı seçeneğinde kararsız kaldım.
1.model= ASUS TUF B450 PLUS ATX anakart.
2.model= ASUS TUF B450 PRO GAMING ATX anakart.
Bu 2 model arasında kararsız kaldım. 1. model şu anda piyasada bulunmuyor, ben 2. modeli almak istiyorum ama arkadaşlarımdan duyduğuma göre Pro olan daha yüksek işlemci ve yüksek MHz'li RAM kullanılması gerekiyor diyor ama ben yine de size sormak istedim. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba;
Ben yeni sistem toplayacağım arkadaşlar ASUS markasının aynı modelde 2 farklı seçeneğinde kararsız kaldım.
1.model= ASUS TUF B450 PLUS ATX anakart.
2.model= ASUS TUF B450 PRO GAMING ATX anakart.
Bu 2 model arasında kararsız kaldım 1. model şu anda piyasada bulunmuyor ben 2. modeli almak istiyorum ama arkadaşlarımdan duyduğuma göre Pro olanda daha yüksek işlemci ve yüksek MHz'li RAM kullanılması gerekiyor diyor, ama ben yine de size sormak istedim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşlarınız bence yanılmış. Daha yüksek özelliklere gerek yok sonuçta aynı chipseti kullanıyor. İkincisini de alabilirsiniz.

Hayır öyle bir durum yok ikisi de arkadaşların dediği gibi B450 yongayı kullanıyor. Ama Pro olanın overclock potansiyeli daha fazla ve Plus olan ALC887 ses yongası kullanırken Pro olan ALC1200A ses yongası kullanıyor fiyatları hemen hemen aynı olduğunda Pro olanı tercih edin arada birkaç fark daha vardı ama ayrıntılı incelemek gerek.

Şu an ikisi de stokta.

Edit: Tuf B450 Plus stoğu bitmiş pardon.

Bütçeniz yetiyorsa mutlaka 2 tane 8 GB (2x8 GB) ram alın tek ramde fps az olabilir. AMD Ryzen işlemciler çift kanal ram ve yüksek MHz seven işlemcilerdir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı