ASUS TUF B450 sistem için kasa önerisi

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
Aşağıda belirteceğim sistem için kaliteli ve sessizlik odaklı bir kasaya ihtiyacım var.
Sistem;
R5 2600X.
ASUS TUF B450 Plus Gaming.
Crucial Ballistix 16 GB 3000MHz RAM.
ASUS ROG STRIX 1660 Ti.
İşlemci soğutucusu olarak da AMD Wraith Prism kullanacağım.
Kasada olması gerekenler: Kasanın içine toz girmemesi için tüm hava girişlerinde filtre bulunmalı. Hava akışı iyi olmalı. Sessizlik ön planda olacak. Ekstra olarak da kasa çok yer kaplamamalı. Yani bu özellikleri sağlayabilecek en küçük kasa lazım bana. Anakart mini ATX değil.

Phanteks Eclipse P360 Air, düşünebilirsiniz. Ufak ya da büyük değil. Normal standartlarda, başarılı bir kasa.

Phanteks Eclipse P360 Air
Kasa hoşuma gitti.
Ölçümleri kontrol edip dönüş sağlarım.
@Uchiha Shisui kasa yine büyükmüş. Daha küçük bir alternetif var mı bildiğiniz?
Eğer yoksa çok sorun değil zaten anakartım dolayısıyla fazla küçük bir kasa alamayacağım muhtemelen.

Son düzenleme:
Kasa hoşuma gitti.
Ölçümleri kontrol edip dönüş sağlarım.
@Uchiha Shisui kasa yine büyükmüş. Daha küçük bir alternetif var mı bildiğiniz?
Eğer yoksa çok sorun değil zaten anakartım dolayısıyla fazla küçük bir kasa alamayacağım muhtemelen.
Sizin için optimum büyüklük ölçü bazında nedir? Boyutları da aşırı ufaltıp kasa imkanlarını kısmak istemiyorum ama bileyim en azından.

Sizin için optimum büyüklük ölçü bazında nedir? Boyutları da aşırı ufaltıp kasa imkanlarını kısmak istemiyorum ama bileyim en azından.
400x400x200 ölçülerini fazla geçmese iyidir eğer varsa. Gerçi ATX anakart ta olur mu bilmiyorum kasa ölçülerine çok hakim değilim açıkçası.

400x400x200 ölçülerini fazla geçmese iyidir eğer varsa. Gerçi ATX anakart ta olur mu bilmiyorum kasa ölçülerine çok hakim değilim açıkçası.
Sizin için belirlediğiniz boyutları da hesaba katarak bir araştırma yaptım ama P360 Air kadar içime sinen bir ürüne rastlayamadım. Belirteyim dedim.

Ölçüleri 435 x 217 x 410 cm.

Önünde ekstra bir filtre olmasını isterdim açıkçası. Ama fena değil gibi duruyor. Yine de daha küçük boyutlu alternetif varsa tercihim olacaktır.

Geri
Yukarı