ASUS TUF B450M M.2 slotlarından biri düzgün çalışmıyor

derdem

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 8gb Cl 16 3600 x 2
İşlemci
Ryzen 5 5600x
3-4 aylik anakartim. Elimde Kingston A2000 500GB SSD var. SSD'yi anakartin M2_1 slotuna takinca sanki PC'de devamli bir statik elektrik varmış gibi davraniyor. Yani prizden cikariyorum, biraz bekliyorum PC'yi aciyorum. Tekrar PC'yi kapatip acmaya calistigimda acilmiyor yine ayni ayni islemi tekrarlamam gerekiyor. Fakat M2_2 slotuna takarsam eger SSD'yi boyle bir problem yasanmiyor. Çözüm önerisi olan var mi veya bir bilgisi olan var mi?

PSU şalterini 0'a alıp Power tuşuna aet arda 10 defa bastığında sorun kalmaması lazım eğer PC statik elektrikliymiş gibi davranıyorsa.

PSU şalterini 0'a alıp Power tuşuna aet arda 10 defa bastığında sorun kalmaması lazım eğer PC statik elektrikliymiş gibi davranıyorsa.

Yok hocam. M2_2'ye takinca SSD'yi herhangi bir problem olmadan açılıyor. Arkadaşımdan almistim bu tavsiyeyi SSD'yi diger slota tak diye. Defalarca BIOS pili cikardim, dediğinizi yaptim. Sonuç degismemisti.

Yok hocam. M2_2'ye takinca SSD'yi herhangi bir problem olmadan açılıyor. Arkadaşımdan almistim bu tavsiyeyi SSD'yi diger slota tak diye. Defalarca BIOS pili cikardim, dediğinizi yaptim. Sonuç degismemisti.

Anladım, sorun slot kaynaklı fiziksel bir hasar da olabilir. Slot içindeki bir pin yamulduysa veya kırıldıysa örneğin.

Geri
Yukarı