ASUS TUF B450M-Plus 3. slot XMP açtırmıyor

NS Studio

Hectopat
Elimde 4 adet Corsair Vengeance LPX 3000 MHz CL16 RAM var. 2'sini yeni aldım ve bir türlü XMP açamadım. Bütün kombinasyonları denedim ve sorunun 3. slot yani sanırım B1 slotunda olduğunu gördüm. Bu slota tek başına dahi taksam normalde XMP açabildiğim RAM ile XMP açamıyorum bu duruma nasıl çare önerirsiniz?

ASUS TUF B450M-Plus Gaming AMD B450 AM4 DDR4 4400 MHz mATX anakart.

Bu durumda sıkıntı olabiliyor. Elle değer girip deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu durumda sıkıntı olabiliyor. Elle değer girip deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle yaptım XMP açıp frekansı düşürdüm. XMP zaten voltaj gecikme değerleri gibi şeyleri yapıyor ben frekansı düşürdüğümde underclock yapmış oluyorum çalışması lazımdı ama 2800 MHz'de bile çalışmadı. Sadece 3. slotta bu var anakartla alakalı bir sorun. Bir önceki BIOS'a geri döndüm AGESA 7'den 0, 6B'ye sonuç değişmedi.

XMP kapalı olarak denediniz mi?

Video Rehberdeki gibi XMP kapalı olarak elle değer girip deneyin.

Sonuçta XMP kapalı olarak sorun yok demiştiniz. Slot tamamen gidik olsa XMP kapalı olarak da çalışmaz. Deneyip yazabilirsiniz.

Benzer bir anakart ile de bir arkadaşın başına gelmişti. ASUS'a da yazmıştı. 4 RAM ile XMP olmaz diye cevap vermişler.

Geri
Yukarı