ASUS TUF B450M PLUS format sorunu

Ozie

Femtopat
Merhabalar, ASUS TUF B450M PLUS aldım. Tüm ayarları yaptım ama CD'yi seçtiğimde kurulum olarak değil normal Windows'u başlatıyor. Acaba yardım etme şansınız var mı?

İyi günler öncelikle USB bellekle UEFI kurulum tafsiye etmekteyim UEFI kurulumu videolarına Technopat YouTube kanalından ulaşmanız mümkün olup son sürüm Windows yüklemeniz faydanıza olacaktır öncellikle probleminize gelince anakartın Boot tuşunu öğrenip ( internetten marka model belirterek bulabilirsiniz ) ve PC açılırken Boot ekranı gelene kadar tuşa seri bir şekilde basın ve gelen ekranda CD sürücünüzu seçip kuruluma geçebilirsiniz.

İyi günler öncelikle USB bellekle UEFI kurulum tafsiye etmekteyim UEFI kurulumu videolarına Technopat YouTube kanalından ulaşmanız mümkün olup son sürüm Windows yüklemeniz faydanıza olacaktır öncellikle probleminize gelince anakartın Boot tuşunu öğrenip ( internetten marka model belirterek bulabilirsiniz ) ve PC açılırken Boot ekranı gelene kadar tuşa seri bir şekilde basın ve gelen ekranda CD sürücünüzu seçip kuruluma geçebilirsiniz.
Anakartın Boot Tuşu f8 fakat basınca kurulum olarak başlatmıyo normal başlatıyor

BIOS ayarlarına girip Boot sırasını değiştirmeyi deneyebilirsiniz CD sürücüsünü ilk sıraya getirmenizin faydası olabilir aksi taktirde CD'ye yanlış bir formatta yazılma ihtimali olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı