ASUS TUF B450M PLUS GAMING - Corsair Spec Delta RGB fan uyumsuzluk sorunu

biiggfjee

Femtopat
Sistemi yeni topladım ve gayet iyi çalışıyor fakat RGB uyumu ve fanları kontrol etmede sorun yaşıyorum. En üstteki fan alttaki iki fan ile uyumsuz çalışıyor sadece birkaç renk aynı anda oluyor alttaki iki fan birbiriyle uyumlu mod, renk konusunda. Fanları kontrolcüyle kontrol edebiliyorum ve bu sorunu yaşıyorum. ASUS TUF B450M PLUS GAMING anakart ile fanların renk ve hızlarını program ile nasıl kontrol edebilirim?

Fan ve kasa bağlantıları.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Her şey Corsair markasına ait olarak kasanın içerisinde geldi ekstra bir aparat takmadım. Fan kablolarını çoklayıcıyla fan kontrolcüye taktım ve kontrolcünün güç kablosunuda güç kaynağından gelen kabloya taktım fanların güç alması içinde çoklayıcıya taktığım fanları tek bir pinde cha fan 1'e taktım.

20200807_115853.jpg

20200807_115904.jpg

20200807_115905.jpg

20200807_121010.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin cha_fan dediğiniz giriş fanların hızını ayarlamak için. Sizin yapmanız gereken o beyaz plastik kontrolcüyü çıkarıp anakartınızda led ile alakalı bir bölüme takmanız. Bir kaç dakika verirseniz tam olarak nereye takmanız gerektiğine kadar anlatayım.
Ramlerinizin etrafında 4 yan yana bulunan 4 tane pin olması gerekiyor. Kontrolcüden çıkardığınız fanlara bağlı olan RGB kablosunu oklu kısmı 12V kısmına gelecek şekilde takmanız gerek.

Sizin CHA_FAN dediğiniz giriş fanların hızını ayarlamak için. Sizin yapmanız gereken o beyaz plastik kontrolcüyü çıkarıp anakartınızda LED ile alakalı bir bölüme takmanız. Birkaç dakika verirseniz tam olarak nereye takmanız gerektiğine kadar anlatayım.

Yukarıdaki beyaz yerede takmıştım cha fan 1'e taktığım çoklayıcının ucunu ama bilgisayar kendini resetleyip açılmamıştı.

20200807_122523.jpg

CHA_FAN ile alakası yok. CHA_FAN dediğiniz şey fanların dönme hızı ile alakalı. RGB ile alakalı olan kısım farklı.
Hatta bakın bu videoda anlatılıyor ne yapmanız gerektiği.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CHA_FAN ile alakası yok. CHA_FAN dediğiniz şey fanların dönme hızı ile alakalı. RGB ile alakalı olan kısım farklı.

Anladım sanırsam yukarıdaki fotoğraftaki beyaz yere takacağım. İlk attığım fotoğraflardaki hangi parçayı o beyaz yere takacağım ve cha fan 1'deki çoklayıcı takılı kalacak mı o beyaz yere taktığım şeyden bağımsız?

Burada gösterilen bağlama işlemini yaptıktan sonra anakartınızın RGB uygulamasını açacaksınız.
Buradan indirebilirsiniz https://www.asus.com/campaign/aura/global/
Anladım sanırsam yukarıdaki fotoğraftaki beyaz yere takacağım. İlk attığım fotoğraflardaki hangi parçayı o beyaz yere takacağım ve cha fan 1'deki çoklayıcı takılı kalacak mı o beyaz yere taktığım şeyden bağımsız?
Evet öyle. 12V kısmına taktığınız kablodaki okun geldiğinden emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı