ASUS TUF B450M PLUS GAMING - Corsair Spec Delta RGB fan uyumsuzluk sorunu

biiggfjee

Femtopat
Sistemi yeni topladım ve gayet iyi çalışıyor fakat RGB uyumu ve fanları kontrol etmede sorun yaşıyorum. En üstteki fan alttaki iki fan ile uyumsuz çalışıyor sadece birkaç renk aynı anda oluyor alttaki iki fan birbiriyle uyumlu mod, renk konusunda. Fanları kontrolcüyle kontrol edebiliyorum ve bu sorunu yaşıyorum. ASUS TUF B450M PLUS GAMING anakart ile fanların renk ve hızlarını program ile nasıl kontrol edebilirim?

Fan ve kasa bağlantıları.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Her şey Corsair markasına ait olarak kasanın içerisinde geldi ekstra bir aparat takmadım. Fan kablolarını çoklayıcıyla fan kontrolcüye taktım ve kontrolcünün güç kablosunuda güç kaynağından gelen kabloya taktım fanların güç alması içinde çoklayıcıya taktığım fanları tek bir pinde cha fan 1'e taktım.

20200807_115853.jpg

20200807_115904.jpg

20200807_115905.jpg

20200807_121010.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir.
Kısa devre yapmış olabilirsiniz.
Sistemi daha yeni topladıysanız ve her şeyi doğru yaptığınıza inandığınıza rağmen çalışmıyor ise değişim isteyin.

Beyaz 12 v pininin 12 v olan en başta soldaki kısmının ucu biraz sola dönmüş önceden mi öyleydi yoksa ben 12 v kablosunu ilk taktığımda oku diğer tarafa taktığım için mi öyle oldu çözemedim.

20200807_133603.jpg

Neyse onu bozduk diyelim de tekrar kasa ile gelen kontrolcüye taktım yine üstteki fan diğer alttaki ikisiyle uyumsuz çalışıyor birkaç renkte uyumlular bir de en üstteki fak sanki diğer tarafa diğer alttaki ikisi de başka tarafa dönüyor.
Ön paneli açtım kontrol ettim her şey düzgün üstteki fan sorunlu galiba sadece 2 3 renkte aşağıdakilerle uyumlu o da sabit yanınca. Mod değiştirince üstteki daha da sapıtıyor sorun ne çözemedim.

20200807_135951.jpg

RGB çok önemli değil zaten birkaç renkte uyumlu çalışıyorlar ama sorun benden değil sanırsam arızalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı